Turci hrozí Evropě: Pošleme vám 15 tisíc migrantů měsíčně, budete se divit

Autor: mah, ČTK - 
17. 3. 2017
14:25

Tureckému ministru vnitra Süleymanovi Soylovi vadí, že jeho kolegové nemohli agitovat v Německu a Nizozemsku. Ti chtěli získat tamní Turky pro podporu změny ústavy, která by posílila pravomoci tureckého prezidenta. Pohrozil tak Evropské unii, že by Turecko mohlo začít posílat 15 tisíc migrantů měsíčně. Informovala o tom agentura Anadolu. 

„Jestli chcete, můžeme každý měsíc vypravit na cestu 15 tisíc migrantů  které jsme vám zatím neposílali, pak se budete divit,“ citovala v noci na dnešek turecká agentura ministra. „Musíte si uvědomit, že nemůžete v tomto regionu hrát bez ohledu na Turecko,“ dodal.

Soylu kritizoval zákazy mítinků zejména v Německu a Nizozemsku, při nichž chtěli turečtí ministři apelovat na Turky žijící v těchto zemích, aby v dubnovém referendu podpořili změny ústavy. Ta má rozšířit pravomoci prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Západ však hledí na možnost dalšího posilování moci autokratického šéfa tureckého státu s nelibostí.

„Změní se snad ústava v Německu nebo v Nizozemsku? O co vám jde? Proč se vměšujete? Přijali jste snad Turecko do Evropské unie? Podpořili jste Turecko v boji proti terorismu?“ zlobil se v této souvislosti ministr vnitra.

Vyhoštění tureckých ministrů z Nizozemska vedlo k demonstracím před tureckým konzulátem v Rotterdamu:

Video Nepokoje před tureckým konzulátem v Rotterdamu - Sarah_Lia/youtube.com
360p 240p

Doporučujeme
xerxes ( 17. března 2017 18:41 )

 Pokud je pošlou, tak by bylo dobré okamžitě vyhostit všechny Turky, zavést sankce a další opatření. Krom toho ty mi granty využít jako otroky nebo je po částech poslat domu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa