Miminko se narodilo uprostřed uprchlického tábora: Myjí ho přímo v louži

Autor: ČTK - 
12. 3. 2016
11:37

Internetovou sociální síť obletěly fotky miminka, které se narodilo v těchto dnech. Migranti jej omývají přímo v uprchlickém táboře u řeckého přechodu Idomeni na hranici s Makedonií. Dělají to před stanem, přímo uprostřed špíny a bláta v uprchlickém táboře.

Fotografové zachytili miminko, které drží v rukou starší žena v černém šátku a bundě, klečící ve vstupním otvoru stanu. Dítě omývá muž venku vodou z obyčejné plastové lahve nad bahnitou půdou.

„Fotografie zachycuje jak uprchlické drama, tak naději na život, kterou přináší narození dítěte,“ komentoval událost na své stránce řecký list To Vima.

Podle serveru Iefimerida Červený kříž i řecké úřady popírají spekulace rojící se na internetu, že maminka dítěte rodila ve stanu bez jakékoli pomoci lékařů. Naopak rodička byla zavčas převezena do místní nemocnice.

Nešlo navíc v neděli 6. března o jediný porod – dítě přivedly na svět hned dvě uprchlice. Jedna ve čtyři odpoledne a druhá v šest, upozornil Iefimerida.

Řecká vláda chce dostat běžence z Idomeni do konce příštího týdne

Krize v Idomeni na řecko-makedonské hranici bude vyřešena do konce příštího týdne. Řekl to dnes náměstek řeckého ministra obrany Dimitris Vitsas. Na místě je asi 12 000 uprchlíků, kteří se původně chtěli dostat přes hranici dál do Evropy, ale Makedonie uprchlíky na své území přestala pouštět začátkem tohoto týdne.

„Doufám, že se situace v Idomeni zvládne do konce příštího týdne bez použití násilí,“ řekl Vitsas televizi Mega. Vláda chce prý přimět rodiny s dětmi odejít do přijímacích center, která existují jinde v Řecku. V pátek podle náměstka ministra z Idomeni odešlo 400 osob a jsou nyní ve střediscích na severu Řecka. V Idomeni zůstává nadále 12 000 lidí v podmínkách zhoršených špatným počasím.

 

Doporučujeme
repelos ( 16. března 2016 17:07 )

v Rajchu pořádají hon,ale ne na černé tlamy- ale na ty co je tam nechtějí.Maziére ty kriple ,to si odsereš.kolik mrtvých nevinných,včetně žen a dětí bude muset ještě být, než se vám v těch debilních palicích rozsvítí a pochopíte ,že jejich jediný cíl je vytlačit a zničit původní obyvatele Evropy.desítky milionů poloopic čeká na přesun. Sami,jako malý stát, budeme v pr.deli temné,jediná spása zapomenout na blbého Brežněva a přimknout se k slovanskému dubisku. germáni a černé tlamy nás vyvraždí.

repelos ( 16. března 2016 16:57 )

proboha vy ubožáci a kreténi co si říkáte "politici",ale lepší oslovení je VLASTIZRÁDCI !! jak chcete hájit práva a zákony, svobodu a zvyky Evropanů? To z nás mají být nesvéprávní otroci s povinností pracovat proto, aby živili statisíce přivandrovalců? Vy nehájíte svobodný a bezpečný život milionů lidí v Evropě, Řekové je nemuseli pustit do svých výsostných vod, v Turecku nezuří válka, oni se derou jen za ekonomickým rájem.I za cenu svých životů a svých dětí.Nezmiňujte tu řeku, kde je vidět vody po kolena.Trapné. V zemích,kde jim nabídli slušnější ubytování odmítají odejít ze stanů v blátě.Tak co chtějí? Okupovat, vládnout, vyžrat, zabíjet.

josef2 ( 16. března 2016 16:48 )

CIZINCE BEZ DOKLADU SNAD PUSTÍ DO USA ,KANADY ATD.NE TY NA SVÉ ÚZEMÍ NEPUSTÍ NIKDO MIMO EU !!! PROČ NIKDO NECHCE ZŮSTAT V ŘECKU,RUSKU,ATD.PROČ VŠICHNI CHTĚJÍ DO NĚMECKA,ŠVÉDSKA ?? PROTOŽE TAM MAJI NEJVYŠŠÍ SOCIÁLNÍ DÁVKY ! TO MIMO MERKLOVÉ UŽ SNAD POCHOPILI VŠICHNI

11karel11 ( 16. března 2016 14:13 )

Co nám je po tom, je to jejich problém. Tady když se narodí miminko osamocené matce, tak to také nikoho nezajímá, zda má na živobytí.

11karel11 ( 16. března 2016 14:11 )

Cpou se tam, kde nejsou vítáni. Proč se necpou do Saudské Arábie, jsou to sousedé.

Zobrazit celou diskusi
Další videa