Zabrání Německo příchodu teroristů? Neuznává pasy ze Sýrie mladší než rok

Autor: ČTK,mts - 
27. 2. 2016
21:31

Německo přestalo uznávat cestovní pasy migrantů z těch oblastí Sýrie a Iráku, které ovládá radikální organizace Islámský stát (IS), pokud jsou staré nanejvýš něco přes rok. S odvoláním na spolkové ministerstvo vnitra o tom informoval zpravodajský portál Spiegel Online. Pro držitele takových dokumentů bude tak mnohem těžší prokázat svou totožnost, a tedy i nárok na udělení azylu v zemi.

Nařízení o neplatnosti určitých syrských a iráckých pasů vydalo spolkové ministerstvo vnitra podle serveru Spiegel Online již loni 10. prosince. Týká se všech cestovních dokumentů vydaných po 1. lednu 2015 v severní a východní Sýrii a severním a západním Iráku, které kontroluje IS.

Za neplatné tak německé úřady považují například pasy obyvatel syrských měst Dajr az-Zaur, Rakka a Hasaká, dvoumilionového severoiráckého Mosulu či západoirácké provincie Anbár.

V loňském roce vyšlo najevo, že radikálové z IS jsou schopni díky ukořistěným technologiím vystavovat padělané syrské pasy s využitím originálních formulářů. Podle tajných služeb je islamisté prodávají na černém trhu. Identita majitelů takových dokumentů se tak prý nedá spolehlivě ověřit, a je ji tak třeba zjišťovat jiným způsobem.

K rozhodnutí považovat některé syrské a irácké pasy za neplatné přistoupil Berlín krátce poté, co se na falešné syrské pasy do Evropy dostali přinejmenším dva teroristé, kteří se podíleli na pařížských teroristických útocích z 13. listopadu. Při atentátech zahynulo 130 lidí.

Připomeňte si, jak zaútočili teroristé loni v listopadu ve Francii:

Doporučujeme
repelos ( 29. února 2016 06:22 )

Turecký novinář Mehmet Akhul přinesl autentické svědectví z centra bojů Islámského státu z oblasti střední Sýrie. Rok a půl tam působil jako bojovník IS.Sám označuje tzv. Islámský stát jako podvod řízený zahraniční tajnou službou. Uprchlická krize je podle Akhula organizovanou, připravovanou akcí ISIS na převezení armád ISIS do Evropy. Všechny akce s dětmi a ženami jsou zastírací manévr, který má uklidnit veřejné mínění v Evropě a zvednout vlnu solidarity. Cílem mají být nejvyspělejší ekonomiky EU. Bojovníci ISIS mezi sebou komunikují prostřednictvím mobilních GSM telefonů v síti Spojených Arabských Emirátů Etisalat, které mají zaplacené přímo z ISIS. Tím je také vyřešena záhada, jak mohli chudí uprchlíci komunikovat mezi sebou z moderních smartphonů celé týdny v roamingovém režimu,přičemž neměli peníze údajně na nic. Toto je důkaz, že celý systém v EU reprezentován zrádci jako Merkelová, Hollande, Junckers, Faymann a ostatní totálně zradili Evropu a nechali ji nepřipravenou na totální válku vedenou zvnitřku. Akhul podrobně popsal organizační strukturu bojovníků IS v Evropě. . Tak zvaní uprchlíci z válečných oblastí jsou ve skutečnosti bojovníci ISIS, // maskovaní rodinami a dětmi,// kteří navazují kontakty s již existujícími strukturami, které v Evropě již působí. "VÁLKA V EVROPĚ JIŽ ZAČALA"!!!!!!!!! prohlásil operační důstojníkpolicejníhovelitelství v jižním Hesensku po akci odhalující rozsáhlou síť muslimských vojenských struktur v Německu.

11karel11 ( 28. února 2016 20:23 )

Zavřete hranice ČR dokud je čas. Nebudeme odvádět daně, abychom živili cizí . Bezdomovci bydlí v kanálech, pomozte jim.

11karel11 ( 28. února 2016 20:10 )

Evropa není nafukovací. Proč nejdou do sousedních států svého kontinentu a cpou se do Evropy. Nechceme muslimskou Evropu.

kapsa72 ( 27. února 2016 22:12 )

 To uz je stejne jedno. Teroriste uz i tak jsou v Evrope.

Zobrazit celou diskusi
Další videa