Odejdete, nebo k tomu budete přinuceni! Švédsko vyhostí až 80 tisíc migrantů

Autor: ČTK - 
28. 1. 2016
06:57

Švédsko vyhostí až polovinu ze 160 000 migrantů, kteří do země přišli loni v rekordním počtu. Prohlásil to ve středu ministr vnitra Anders Ygeman. Pryč z dosud vstřícné skandinávské země budou muset podle ministra neúspěšní žadatelé o azyl, kteří buď odejdou dobrovolně, nebo k tomu budou úřady přinuceni.

Mluví se o 60 000 lidech, ale ten počet může vzrůst až na 80 000,“ řekl Ygeman v rozhovoru pro ekonomický deník Dagens Industri. Vláda podle něho pověřila policii a imigrační úřad, aby důsledně dohlédly na jejich dobrovolný odchod či vyhoštění.

Švédsko patří spolu s Německem a Rakouskem k zemím, které během současné migrační krize přijaly nejvíce žádostí o azyl. Situace ve Švédsku se ovšem podle premiéra Stefana Löfvena stala „neudržitelnou“, a země proto musela zavést kroky vedoucí k omezení počtu přijímaných běženců včetně hraničních kontrol.

Premiér zároveň tento týden na ekonomickém fóru v Davosu prohlásil, že pokud země EU do dvou měsíců nenajdou společnou řeč v otázce řešení migrační krize, hrozí rozpad osmadvacítky.

Doporučujeme
mandat ( 28. ledna 2016 19:03 )

Jsou to kriminalnici,nekteri jsou az 5 x registrovany,uvadi, ze jsou nezletily,ale vetsinou jim je i 25 let.Proste skandal.

repelos ( 28. ledna 2016 11:06 )

žeňte ty černé tlamy z Evropy.jsou to naprostou většinou posbíraní kriminálníci US tajnými organizacemi.každý dostal pět tisíc dolarů. účel: rozbití a zničení Evropy. jediné plus na tomto exodu- rozesere se Evropská unie a doufejme i NATO. a se těším až ty germány a židáka Schapira vykopeme z republiky. momentálně jsme trapná kolonie,smetiště Evropy a žereme žrádlo,které by na západě nežral ani pes,kupujeme léky od 89 r. 100x zdražené.

petr1982 ( 28. ledna 2016 07:20 )

Vyhostit je vsechny, zrusit mesity, zakazat islam

Zobrazit celou diskusi
Další videa