Protest proti uprchlíkům: Odpůrci islámu zablokovali přechod do Rakouska

Autor: hra - 
16. 9. 2015
20:34

Stovka demonstrantů zablokovala v podvečer na několik minut česko-rakouský přechod v Dolním Dvořišti. Odpůrci islámu tam protestovali proti uprchlíkům. Chtějí přimět vládu, aby na ochranu hranic nasadila armádu.

Po půlhodině organizátoři z hnutí Blok proti islámu a strany Úsvit-Národní koalice akci ukončili. Akci moderovala Jana Volfová. Známý kritik islámu Martin Konvička se jí nezúčastnil kvůli úmrtí v rodině.

Nechceme, aby naše děti vyznávaly islám a chodily v burkách,“ burácela Volfová před demonstranty. Pro Volfovou bude mít zřejmě akce dohru před přestupkovou komisí.

„Vyzvala lidi, aby narušili dopravu. To budeme řešit jako přestupek,“ poznamenal policejní mluvčí Jiří Matzner. Připravená pořádková policie ale na akci nakonec nemusela zasahovat. K žádným fyzickým útokům nedošlo. Nesouhlasný názor s demonstranty vyjádřilo pouze několik zástupců Strany zelených.

Za prvních 8 měsíců letošního roku požádalo v Česku o azyl 990 cizinců. Více než polovina z nich je z Ukrajiny, dále pak z Kuby, Sýrie a Vietnamu.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa