Terezka hraje na housle a má ráda folklór, proto na festival chodí každý rok se svým tatínkem, který je také hudebník. Tentokrát se pro ni ale zábava změnila v noční můru. Cestou na toaletu ji totiž napadl holohlavý mladík a zlomil jí čelist.

Studentka farmacie míjela cestou na toaletu skupinku mladíků, kteří vykřikovali cosi o „uprchlících“. Rodilou Slovenku by ve snu nepadlo, že se jejich hněv obrátí proti ní. Zničehonic ji ale jeden z nich udeřil tyčí do čelisti. „Až doma se přiznala, co se jí stalo. Otekla jí tvář a měla nesnesitelné bolesti,“ popsal serveru Čas.sk Terezčin tatínek, který je z útoku stále v šoku. Pacientka utrpěla dvojnásobnou zlomeninu dolní čelisti v oblasti těla čelisti a kloubního výběžku. V léčení bude určitě minimálně měsíc,“ informovala přednostka nemocnice Dagmar Statelová.

Nešťastný tatínek podal na policii trestní oznámení pro podezření z ublížení na zdraví. Rasistický útok na festivalu šokoval i vedení města, které se za něj omluvilo. „Nevěřila jsem, že se to může stát, a ještě v Detvě. Jen kvůli tomu, že mám tmavší pleť, mám zlomenou čelist na dvou místech. Lidé, dávejte si pozor, svět je špatný,“ napsala Terezka po operaci na sociální síť.

Fotogalerie
6 fotografií