Nejen Zakynthos. Nebezpečné skály jsou i na dalších plážích řeckých ostrovů

Autor: nkov - 
14. 9. 2018
10:17

Šokující incident, kdy turisty slunící na pláži Navagio řeckého ostrova Zakynthos zavalily kusy sesouvající se skály, si podle nejnovějších informací nevyžádala žádné oběti. Zraněných zůstává celkem sedm včetně rodiny čtyř českých turistů. Žena byla se zraněním zad převezena do nemocnice. Podle expertů se v Řecku vyskytují další čtyři pláže, kde by mohlo dojít k podobné situaci. 

„V okamžiku, kdy spadla hromada zvětralého vápence, podle odborníků to bylo až pět tisíc metrů krychlových materiálu, přišla na řadu práce hasičů a speciálních jednotek záchranářů, kteří prohledávali celou pláž a sutiny, jestli tam náhodou není někdo pohřešovaný. Hledali celé odpoledne, naštěstí nikoho nenašli,“ popisuje situaci pro ČT Studio 6 Soňa Dorňáková Samu, publicistka nacházející se v řeckých Aténách.

„Podle šéfa organizace Ochrany proti zemětřesení je nebezpečí na několika dalších místech, především na ostrovech Jónského moře. Pro řecká média uvedl, že je například ohrožena pláž Katsiki na Lefkadě nebo Myrtos na Kefalonii. Zdůrazňoval, že očekává od periférie, že jim dovolí průzkum v těchto oblastech, které jsou ohroženy, aby se neštěstí neopakovalo,“ dodává Dorňáková Samu.

Podle publicistky mají experti v plánu na ohrožených plážích potáhnout rizikové úseky skal ochranným pletivem.

PODÍVEJTE SE NA MOMENT, KDY SE NA ŠOKOVANÉ TURISTY SESUNE KUS SKÁLY:

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa