FOTO: Kamioňák Martin je v Česku. Přežil pád ze 45 metrů, čekají ho další vyšetření

Autor: trm - 
21. 8. 2018
22:35

Český kamioňák Martin M. (46), který jako zázrakem přežil tragický pád mostu v italském Janově, je zpátky v Česku. Sanitka ho přivezla do pražské Thomayerovy nemocnice v úterý pozdě večer. Martina čeká další série vyšetření a léčba. Šofér má zlomených pět žeber a pohmožděné plíce. 

Martina v úterý propustili z janovské nemocnice, do Čech ho převážela sanitka. Jeho zdravotní stav se postupně lepší. „Jeho zdravotní stav se výrazně zlepšil. Už chodí. Jen při kašli ho bolí hrudník,“ uvedl jednatel společnosti Václav Zázvůrek.

"Je mi skvěle. Na to, co jsem prožil, musím říct, že jsem na tom nad očekávání dobře. Perfektně se o mě starali, byl jsem velice spokojený. Na to, co to město prožilo, tak na sestřičkách a doktorech bylo vidět, že jsou profíci a vtipkovali a nemůžu si stěžovat," řekl Martin po příjezdu do nemocnice novinářům.

Kamion se zřítil z výšky 45 metrů. Řidiče zachránil bezpečnostní pás a také to, že šlo o nový kamion. Měl i štěstí, že se mu asi včas odpojil návěs. 

Při pádu dálničního mostu minulý týden zahynulo 43 lidí. Zodpovědnost za pád mostu má určit vyšetřování, tragédie však způsobila obrovskou vlnu rozhořčení, která se obrátila proti vládním úřadům i provozovateli dálnice, firmě Autostrade per l'Italia.

Video Přesný moment pádu mostu v Itálii. Zachytily ho průmyslové kamery - Italská policie
360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
nick55 ( 22. srpna 2018 00:21 )

Chlape, měl jste obrovské štěstí - přeji úspěšnou rekonvalescenci, pevné zdraví do dalších let a vždycky šťastné návraty domů

lesni.vila.samecek ( 21. srpna 2018 23:14 )

Bůh zaplať, že to pán přežil 🍀

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa