Zemřel šéf dobrovolných hasičů Richter. Vedl je 18 let, na akci mu volali záchranku

Autor: ČTK - 
19. 8. 2018
08:27

V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let. Podle České televize odvezla Richtera záchranná služba kvůli zdravotním obtížím ze sobotního setkání hasičů a jejich techniky PyroCar, které se konalo na letišti v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, které má přes 358 000 členů a 7677 sborů po celé republice, vedl 18 let. ČTK dnes informaci o úmrtí potvrdila asistentka starosty Tereza Vosyková.

Soustrast pozůstalým vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Vždy se zasazoval o zlepšování podmínek dobrovolných hasičů. Čest jeho památce a upřímnou soustrast pozůstalým,“ uvedl na Twitteru.

K Richterovu náhlému úmrtí se rozepsal předseda senátu Milan Štěch (ČSSD). „Zasáhla mě zpráva o úmrtí pana inženýra Karla Richtera, dlouholetého starosty dobrovolných hasičů. Vyjadřuji soustrast všem jeho nejbližším (...) Věřím, že bude odpočívat v nebi ve společnosti patrona všech hasičů svatého Floriána,“ vzkázal také na sociální síti.

„Znal jsem ho osobně z řady akcí, kterých se účastnil, mj. i tradičního celostátního hasičského festivalu dechových hudeb Pelhřimov, kde jsme se pravidelně potkávali. Pod jeho vedením sdružení hasičů významně přispívalo k záchraně životů a majetků občanů. Sdružení pod vedením pana Richtera bylo velmi významné a aktivní při společenských akcích v českých, moravských a slezských obcích,“ dodal.

Dobrovolní hasiči mají v českých zemí více než 150letou tradici. Hnutí po svém vzniku v druhé polovině 19. století sehrálo důležitou roli v emancipačním procesu Čechů, podobně jako například tělocvičná organizace Sokol nebo Klub českých turistů.

Nyní členové sdružení pomáhají profesionálním hasičům při likvidaci větších požárů, vyjíždějí k technickým zásahům, asistují při odstraňování následků těžkých dopravních nehod, při povodních nebo u vyprošťování osob ze zřícených budov. Věnují se preventivní činnosti i požárnímu sportu, členy sdružení je také skoro 60 000 dětí a dospívajících. Zejména v menších obcích jsou spolky dobrovolných hasičů i významnými organizátory kulturních a společenských akcí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa