Slovák posílal „radioaktivní dopisy“. Soud ho poslal za mříže na doživotí

Autor: ČTK, AKu - 
9. 7. 2018
15:40

Slovenský soud v pondělí vyměřil doživotí muži z Popradu, kterého uznal vinným z toho, že úřadům posílal dopisy kontaminované radioaktivní látkou. Verdikt není pravomocný, obžalovaný se odvolal.

Muž byl podezřelý z toho, že v listopadu 2016 poslal nejméně pět dopisů na soudy, policii či ministerstvo spravedlnosti, ve kterých vyhrožoval soudcům, policistům a prokurátorům. Některé zásilky byly kontaminovány látkou americium, která je nebezpečná hlavně při vdechnutí.

Prokuratura za toto počínání muže obžalovala z terorismu a z přechovávání zakázaných látek.

„Tato záležitost je výjimečná. Toto nebyl planý poplach, zásilky neobsahovaly mouku, ale zcela nebezpečný radioaktivní materiál,“ citoval portál TVnoviny.sk soudce specializovaného trestního soudu, který se případem zabýval.

Ještě před obviněním zmiňovaného muže tehdejší slovenský policejní prezident Tibor Gašpar řekl, že v zásilkách byla stopová kontaminace nebezpečné látky a že nešlo o „jaderný útok“. Slovenská média zase uvedla, že jedna ze zásilek se dostala až do kanceláře tehdejší ministryně spravedlnosti. Není známý případ, že by některá ze zmiňovaných zásilek ohrozila zdraví osob, které s ní přišly do kontaktu.

 

 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
tomik007 ( 9. července 2018 18:37 )

Zacina jim z toho rozdeleni yebat

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa