Loď záchranářů šla na Orlíku ke dnu! Od pátku měla pomáhat rekreantům

Autor: A. Vetkovská - 
29. 5. 2018
20:18

Zdravotničtí záchranáři na Orlíku šli ke dnu. Přesněji řečeno jejich loď. Ze zatím neznámých důvodů nabrala v noci na dnešek loď vodu. Vyprostit ji z vodní pasti pomáhali i potápěči pražských hasičů.

 

Člun Záchranné služby Asociace českých samaritánů ČR (ZSAČS) ještě v pondělí frčel po přehradě, aby předvedl, že je po zimě v plné síle. O půlnoci na včerejšek už z něj na hladinu koukal jen kousek. Loď přivolaní hasiči nejprve ukotvili a zajistili, aby z ní neunikaly do vody nebezpečné kapaliny. Pak přišli ke slovu potápěči z Prahy. Pod vrak museli umístit speciální vaky.

„Loď byla plná vody, museli jsme použít několik zvedacích vaků, od tisícikilových až po menší. Ty se nafoukly a přizvedly loď, abychom byli schopni vyčerpat z ní část vody, aby se už dál nepotápěla,“ popsal důležitý krok Tomáš Horvát, ředitel Územního odboru HZS Příbram.

Jelikož ve člunu zůstávalo stále hodně vody, váhu hasiči odhadovali asi na tři tuny, a nevydržely některé uchycovací prvky, museli loď pomocí remorkéru přepravit na Orlickou přehradu, kde ji na břeh vyzvedl lodní jeřáb.

Proč šla ke dnu, je zatím otázkou. Hasiči i samaritáni se však domnívají, že šlo nejspíš o provozní vadu. „Příčinu budeme teprve hledat. Je to záhada. Dvě hodiny se loď připravovala, pak byla na technické projížďce a nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco dělo,“ řekl Blesku Tomáš Moucha, provozní ředitel Záchranné služby AČS ČR.

VIDEO: Podívejte se na rozhovoru s pasažérkou přívozu, který se potopil na Slapech.

Video Pasažérka potopeného přívozu na Slapech promluvila. - Jan Doležal
360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
odol ( 29. května 2018 23:21 )

 To musela udělat hadice od pračky!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa