V Čejkovicích se zbortila střecha domku, kde žil Masaryk. Je v něm muzeum | Blesk.cz

V Čejkovicích se zbortila střecha domku, kde žil Masaryk. Je v něm muzeum

Na Domažlicku naboural kamion do rodinného domu.
Autor: ČTK - 
26. 5. 2018
09:17

V Čejkovicích na Hodonínsku se v pátek večer zbortila část střechy domku, kde v dětství žil Tomáš Garrigue Masaryk, pozdější československý prezident. V současnosti je v domku v Templářské ulici malé muzeum. Expozice poškozená není. Vnitřní stropy jsou netknuté, škoda je na krovech, řekl dnes ČTK starosta Čejkovic Pavel Novotný.

V domě podle hasičů nikdo nebyl. Střecha se zbortila asi kvůli stáří objektu. Čejkovice v pátek nezasáhla silná bouře ani vichřice.

Hasiči večer pouze domek nasvítili a zapáskovali, jinak jeho stav řešit nebudou. Místní jednotka sboru dobrovolných hasičů bude pouze provádět bezpečnostní dohled, uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Stav budovy musí posoudit statik. Objekt patří Sokolu. „Obec bude sokolům samozřejmě nápomocná,“ uvedl starosta. Malé muzeum bývalo dosud přístupné po předchozím ohlášení. V expozici jsou fotografie, knihy, informační panely a také třeba prezidentova busta.

Masaryk se narodil v Hodoníně, avšak kvůli službě otce, panského kočího, se rodina vícekrát stěhovala. Část školní docházky tak Masaryk absolvoval právě v Čejkovicích. Domek, kde je dnes muzeum, býval součástí panského dvora.

VIDEO: Na Domažlicku naboural kamion do rodinného domu.

Video Na Domažlicku naboural kamion do rodinného domu. - Zbyněk Schnapka
720p 360p

Doporučujeme
Doncicio ( 26. května 2018 09:29 )

Hlavně, ze se cechacci tak radi masarykem zastituji, ten na rozdil od cechacku nelhal, ale postarat se o jeho dum, ti neumí. Radeji postaví lavicku tomu praseti havlovi za sto tisíc l. I idyz na druhou stranu se clovek nedivi. Chrchla je idealu cechacka mnohem blíž, nez vzdelany asketicky masaryk. Hloupy, ozraly kolaborant a parazit, lhal kudy chodil včetně sve nenocne zeny. Proste cechacek nejvetsi. Co cekat od tohoto naroda pr****t

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa