Aneta (18) na kulinářské soutěži: Carmen je vážně k nakousnutí!

Autor: Jitka Pecharová - 
18. 3. 2018
22:00

Kleopatra, Carmen, Fantom Opery... Postavy ze známých muzikálů jsou tentokrát doslova »k sežrání«. Studentka cukrařiny Aneta Růžková (18) je totiž vyrobila z marcipánu.

 Na mezinárodní soutěži Gastro Aneta soutěžila s exponátem nazvaným Prkna slavných muzikálů. „Líbí se mi jejich různorodost. Dělala jsem na tom tři měsíce a až na konstrukci ze dřeva, která není vidět, je vše z cukrářské modelovací hmoty,“ řekla nadaná cukrářka z Nové Paky. Konkrétní představitele postav se prý napodobit nesnažila. Mezi soutěžícími cukráři v kategorii junior sklidil největší úspěch zvířecí totem Terezy Zelené (19) ze Žďáru nad Sázavou.

Zlato si odvezla za precizně vymodelovaného vlka, medvěda, lososa, sokola a rysa, známé z indiánského horoskopu. „Na výrobu totemu jsem použila asi 15 kilo modelovací marcipánové hmoty a strávila jsem na ní okolo 160 hodin,“ řekla dívka, která je nyní na nástavbovém studiu cukrařiny.

VIDEO: Nultý ročník festivalu sladkostí Prague Sweet Winter

Video Nultý ročník festivalu sladkostí Prague Sweet Winter - Eva Fornálová
720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa