Půjdou ceny bytů ještě výš? Odborník radí, jestli teď kupovat nemovitosti

1080p720p360p
Autor: ula - 
16. 3. 2018
05:25

Ceny bytů letí nahoru a bude hůř, objevuje se čím dál častěji v médiích. Jenže jsou takové informace pravdivé? Podle ekonoma částečně ano a je třeba se na trh s nemovitostmi podívat střízlivě. Je tedy nutné skutečně spěchat s nákupem vlastního bydlení, nebo se vyplatí počkat si?

„Ano, ceny bytů se zvedly, hlavně v posledních dvou letech,“ řekl Blesk Zprávy ekonom Martin Mašát ze společnosti Partners. „Takový růst cen je normální, je hnaný nízkými úroky a přebytkem peněz v bankách,“ vysvětlil.

Podle Mašáta však ceny rostou hlavně v Praze, jinde v Česku už není růst tak radikální.

Expert na druhou stranu připustil, že lidé jsou hnáni ke koupi bytů hlavně díky realitním kancelářím. „Realitní kanceláře potřebují například prodat byty v přízemí a čím dráž je prodáte, tak tím lépe. A pokud lidem řeknete, že byty nejsou, tak je vždycky někdo koupí,“ říká Mašát.

Uvažujete o koupi vlastního bytu či domu? Máte se k němu odhodlat co nejdřív, nebo si počkat? A budou se ceny za bydlení zvyšovat či naopak snižovat? Vše zjistíte v rozhovoru:

Video Ceny bytů letí nahoru. Má cenu kupovat teď nemovitost? - Andrea Ulagová, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Kovar22 ( 17. července 2018 10:56 )

Zdravím všechny, já doufám že tady ceny bytů již nepůjdou výše, protože je to už opravdu hodně vyšroubované, my jsme minulý rok musely koupit byt, využili jsme tyto stránky http://www.eurobydleni.cz/ ale když vidím jak to stoupá, tak jsem velice rád že jsme tak užinili protože těžko říct kam až se to vyšroubuje.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa