Z psychiatrické léčebny pustili exředitele Homolky. Znalci dokončili pozorování Dbalého

Autor: ČTK,pk - 
22. 1. 2018
11:05

Soudkyně k pátku propustila bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého z psychiatrické léčebny, kde byl kvůli zkoumání duševního stavu. V pondělí to uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Podotkla, že podle znalců již není další pozorování potřeba. Dbalý čelí dvěma obžalobám za korupci, z jednání se ale dlouhodobě omlouvá kvůli údajným psychickým problémům.

Dbalý nastoupil na soudně nařízené pozorování loni 28. listopadu. V pátek 19. ledna obdržel soud zprávu od dvojice znalců, že jsou se zkoumáním hotovi. Proto soudkyně Silvie Slepičková obratem vydala příkaz k propuštění z ústavu. Puci doplnila, že znalecký posudek soud prozatím k dispozici nemá, měl by ho obdržet do konce ledna. Poté soudkyně rozhodne o dalším postupu.

Umístění Dbalého do léčebny nařídil soudní senát loni v říjnu. Své usnesení opřel o vyjádření znalců, podle nějž nebylo jinak možné učinit spolehlivé diagnostické závěry o lékařově duševním stavu. Dbalý si podal stížnost, kterou následně zamítl vrchní soud. Nucený pobyt Dbalého v ústavu mohl trvat až dva měsíce, přičemž kdyby o to znalci požádali, mohl soud lhůtu prodloužit maximálně ještě o jeden měsíc.

Líčení zdržuje zdravotní stav Dbalého

Dbalý si podle kriminalistů řekl o úplatky přes 27 milionů korun při nákupu gama nože a při digitalizaci chorobopisů. Hlavní líčení, které začalo v lednu 2016, je odročeno na neurčito, protože lékař trvá na své osobní účasti u jednání. Vinu odmítá.

Druhá obžaloba se týká mimo jiné poradenských tendrů nemocnice. Hlavní líčení zatím nemohlo začít, rovněž kvůli zdravotnímu stavu Dbalého.

Policie loni navrhla obžalovat tři lidi ještě v další větvi nemocničních kauz, která zahrnuje údajnou korupci například při dodávce pro pracoviště navigované chirurgie. Obviněného Dbalého se návrh netýká, státní zástupce totiž lékaře kvůli urychlení řízení vyloučil k samostatnému řízení právě s ohledem na Dbalého údajné zdravotní problémy.

Nemocnice Na Homolce má ve svých řadách nejnovějšího robotického asistenta:

Video Nemocnice Na Homolce má ve svých řadách nejnovějšího robotického asistenta – Da Vinci Xi za 50 milionů korun. - Tadeáš Provazník
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
trkic ( 22. ledna 2018 14:18 )

To je ten pan doktor,co odklonil z Homolky 50 mega? Starej Nečesaný v Liberci 23 mega, a ten blb Kubek z doktorskejch odborů furt brečí, že je ve zdravotnictví málo peněz, možná by stačilo kdyby kucí doktorský tolik nekradli.

tomik007 ( 22. ledna 2018 12:22 )

Uz prestalo snezit ??

krakonos500 ( 22. ledna 2018 12:07 )

Ani se nam retarda zdenekk nepochlubil,ze tam mel kamarada.

VincenzoMakaluzo ( 22. ledna 2018 11:45 )

Pán viléčenej eksřyditel bi tejť potřeboval nafasovat pitel koksu a pak mu dát azil na ňákím vopuštěným vostrovje,abi vjeděl na čem je.

satanas ( 22. ledna 2018 11:40 )

Neber uplatky, neber uplatky, neber uplatky!...

Zobrazit celou diskusi
Další videa