Na Černou horu přijely 3 tisíce lyžařů. Otevřít plánují i další skiareály

Autor: mah - 
3. 12. 2017
14:39

Asi 3000 lyžařů se o víkendu vypravilo do krkonošského střediska Černá hora u Janských Lázní. To jim kromě slunečného a mrazivého počasí nabídlo i čtyři kilometry sjezdovek se třemi vleky. Zkrátka nezůstali ani běžkaři, pro které je v okolí připraveno 25 kilometrů upravených tratí. Informoval o tom ředitel SkiResortu Černá hora - Pec Petr Hynek. O víkendu se spustil rovněž vlek Pomezky v areálu Velká Úpa.

Lyžaři se k vlekům na vrcholu Černé hory dostali kabinovou lanovkou z Janských Lázní. Hlavní nápor byl na vleku Anděl, který obsluhoval sjezdovky Anděl, Zalomená a horní úsek Černohorské. Rodiny s dětmi mohly využít kratší vleky a sjezdovky Sport 1 a Sport 2.

Ve středu se podle Hynka na Černé hoře rozjede do trvalého provozu šestisedačková lanovka Hofmanky s přilehlou sjezdovkou o délce 1400 metrů. Lyžovat se bude od středy za ceny vedlejší sezony, dosud platí zvláštní ceník. V pátek pak ve SkiResortu zahájí provoz středisko Pec pod Sněžkou, otevřeny budou sjezdovky Javor II, Zahrádky, Smrk, Lyžařská a U potoka.

Na pátek již také ohlásily zahájení sezony areály Špindlerův Mlýn a Říčky v Orlických horách. O příštím víkendu se bude opět lyžovat v Horní Malé Úpě, kde se zahájením trvalého provozu počítají od 16. prosince.

Na hřebenech Krkonoš nyní leží kolem 70 centimetrů sněhu a v lavinových oblastech platí první, nejnižší stupeň lavinového nebezpečí. „V polohách pod 1000 metrů nad mořem může být sněhová pokrývka podmáčená, zejména na jižně orientovaných svazích. Zde se mohou vyskytnout klouzavé laviny malých rozměrů,“ varovala dnes Horská služba Krkonoše.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa