Lidlu opět chyběly na kostelech kříže: Kdo se ozval tentokrát?

Autor: ČTK ljš - 
12. 10. 2017
06:46

Na německý obchodní řetězec Lidl se opět snesla kritika kvůli chybějícím křížům v jeho reklamních materiálech. V italské pobočce v obci Camporosso v Ligurii visela fotografie kostela z Dolceacqua v jiné části Itálie – bez křížů. Řetězci si stěžoval místní starosta.

Lidl na svou obranu uvedl, že fotografii obdržel z fotografické databáze. „Nevšimli jsme si, že na fotografii chybějí kříže. V žádném případě se nejedná o marketingovou strategii, ale pouze o nepozornost, za niž se jak našim zákazníkům, tak obyvatelům Dolceacqua omlouváme,“ píše se v tiskové zprávě. Obrázek byl odstraněn a firma se starostovi omluvila.

Lidl se kvůli vyretušovaným křížům dostal na přední stránky novin již dříve, když jak přiznal, nechal v rámci svého „řeckého týdne“ odstranit kříže z fotografií kostelů na řeckém ostrově Santorini. Tehdy narazil na odpor v několika evropských zemích včetně České republiky, kde se proti chybějícím kostelním křížům ozval i kardinál Dominik Duka.

Společnost se i v tomto případě omluvila. Zároveň ale na vysvětlenou uvedla, že jde o součást její obchodní politiky, v níž usiluje o zachování náboženské a politické neutrality.

Doporučujeme
sichlhamr ( 12. října 2017 13:44 )

Nekupovat,at to zerou mohamedani.

tgbg ( 12. října 2017 12:49 )

To jsem zvědavý, kdy se ozvou čeští komouši , že jim chybí kříže.

FrndaKrnda ( 12. října 2017 08:51 )

 Milovická černá špína vybrala z pokladny 7k na zimní boty pro 5 spratků. To spíš matka Kiňová, fotr Krosčen 2x boty Mustang a paterčata parchanti 5x 300 Kč u Vietnamce. Nenechají pod články o nich lidí diskutovat, tj. ta demokracie svoboda slova😂

rego_zdenekk ( 12. října 2017 07:30 )

Té pohádce,že jste tyto obdrželi fotky z databáze sami nevěříte,příště zkuste na nějaké muslimské reklamy umístit muslimky v bikinách a na mešity přimalujte kříže.

krdasseneda ( 12. října 2017 07:29 )

A plesku chybí vzdělaní novináři.

Zobrazit celou diskusi
Další videa