Čeští a rakouští policisté spojili síly. I proti hooligans

Autor: ČTK,Mii - 
21. 9. 2017
13:30

Zásah proti agresivním fotbalovým fanouškům trénovalo ve středu na společném cvičení přes 200 českých a rakouských policistů. Policisté nacvičovali také postupy při pronásledování aut přes hranice, informovala ve čtvrtek mluvčí policejního prezidia Ivana Nquyenová.

 

Cvičení nazvané Bez hranic 2017 se konalo v úterý a ve středu v příhraniční oblasti mezi Jihočeským krajem a Horním Rakouskem. „Cílem cvičení bylo především prohloubení spolupráce policejních složek obou států s důrazem na procvičení přeshraničního pronásledování, přeshraničního odvrácení nebezpečí a procvičení společného zásahu,“ uvedl náměstek policejního prezidenta Petr Petřík.

V loňském roce začala platit nová smlouva mezi Českem a Rakouskem o policejní spolupráci. Podobné smlouvy má Česko uzavřené i s dalšími zeměmi. Podobné cvičení jako na hranicích s Rakouskem se v srpnu například uskutečnilo také s Německem. Policisté si tehdy zkoušeli, jak postupovat při pronásledování bankovních lupičů, kteří prchali z Česka do Německa.

Video I takhle vypadají agresivní fotbaloví fanoušci. Hooligans na pochodu z Letné. - Štěpán Černý (TV iSport)

Doporučujeme
kartona ( 21. září 2017 15:56 )

Proč používají to odporné slovo; vždycky to byli chuligáni, Jestli to okopírovali USA od Rusů nebo naopak to nevím. Vesmír je také původně ruské slovo

Zobrazit celou diskusi
Další videa