Škodovka i lamborghini „za hubičku“. Stát se zbavuje nepotřebných věcí

Autor: bud - 
13. 9. 2017
05:51

Luxusní sporťák za milion? I tak momentálně vypadá jedna z nabídek ve státním „bazaru“. Levně tady můžete pořídit nářadí, auto, elektroniku, náhrobní kámen i bukové fošny. Většinou jde o věci, které zabavila policie, případně je státu někdo po smrti odkázal. Státní kasa si díky prodejům každý rok polepší o miliony.

Fabia za 58 tisíc, motorová pila za 1800, notebook za 2800, páčidlo za 50 korun, ale i luxusní lamborghini za 1,25 milionu korun. Nejen tyto věci momentálně v dražbách nabízí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který má rozprodej nepotřebných věci na starost. Pokud o ně nemají zájem úřady, muzea, dětské domovy nebo jiné instituce, nabídnou se běžným lidem

Pendreky i vycpaná zvířata

Jde o věci, které zdědí stát po zemřelých lidech bez dědiců, případně o věci zabavené policií při vyšetřování. V prvním případě se jedná o nejrůznější starožitnosti, elektroniku, hudební nástroje nebo třeba automobilové veterány. Objevila se ale i vycpaná zvířata nebo třeba koňský kočár.

U trestné činnosti jde většinou o nástroje nebo zbraně. „Stát získává nejrůznější páčidla, pilky, šroubováky, kleště nebo různé zbraně, jako jsou nože, boxery, pendreky nebo pepřové spreje,“ uvedl pro Blesk.cz mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Video Státní „bazar“: Podívejte se, co také můžete levně koupit. - ÚZSVM/Archiv CNC
720p 360p

Pokud se věci nemohou prodat, například kvůli znečištění nebo poškození, úředníci je zlikvidují. Občas se objevují také falešné průkazy nebo uniformy policie a celní správy. Ty se pochopitelně do prodeje také nedostanou. 

Cena jako jediné kritérium

„Do výběrových řízení se mohou přihlásit všichni zájemci, jediným kritériem je cena,“ říká Ležatka s tím, že je důležité ohlídat si hlavně povinné náležitosti nabídky a termín podání. Získané peníze zamíří jako „příspěvek“ do státního rozpočtu. Pokud jde o zajištěný majetek v rámci probíhajícího trestního řízení, rozhodne o způsobu použití soud.

Zájemci nejčastěji chtějí koupit auta, speciálně pak veterány. Nedávno se například prodávala Škoda 1000 MB s vyhlašovací minimální cenou 17 tisíc. V aukci se nakonec prodala za 88 tisíc korun.

Úřad také pořádá veřejné prodeje. Letos v květnu bylo v Českých Budějovicích nabízeno 40 věcí, šlo hlavně o předměty ze skla nebo porcelánu, nářadí, domácí kino i jízdní kola. „Licitace o ceně účastníky bavila, probudila v nich soutěživost. Rekordmanem aukce byl keramický džbánek s víčkem prodaný za 600 korun, který byl původně nabízen za deset korun,“ vzpomíná Radek Ležatka.

Kolik stát vydělá na prodeji nepotřebných věcí?Kolik stát vydělá na prodeji nepotřebných věcí? | 

Podívejte se v galerii na některé z věcí, které stát prodává:

Doporučujeme
agfor ( 13. září 2017 11:55 )

Ty hroby může stát přenechat Faladovi a Bláhovi ze Soběslavi. Aspoň nebudou muset okrádát pozůstalé o hroby na místním hřbitově. Oba jsou dobytkové z ODS.

carmin ( 13. září 2017 10:45 )

výsledek hospodaření havlofašistických struktur po puči 1989, čr patří mezi rozvojové země DĚKUJEME Česko spadlo mezi rozvojové země: Máte nízké platy, vzkázali z JPMorgan http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/452016/cesko-spadlo-mezi-rozvojove-zeme-mate-nizke-platy- vzkazali-z-jpmorgan.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Kapitalisti financovali a vytvořili nacisty, klerofašisty ,fašisty :i radikální islamistické organizace alkajdy :: důkazy ::: http://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs Kdo financoval Hitlera - dokument BBC 1998 české titulky youtube co si češi díky totalitě , masmediím ovládaným havlofašisty myslí ,že je normální:: a ve skutečnosti je to ZVRÁCENOST nechat si otrávit předsedu vlády uraniem..nevyšřetovat jeho otravu..a zatajení veřejnosti viz Gross, exekutorské mafie s extremními pravomocemi, a extremními odměnami, to neexistuje nikde na světě a čeští poslanci pravice a čssd patří do kriminálu, krádeže volebních mandátů, kdy si politici ukradnou volební mandát straně za kterou kandidovali a pomocí korupce se tak pravice dostala k moci 2006, dávat kolaborantům s nacisty desetitisíce pozemků, budovy, lesy, i movitý majetek ,..viz katolická církev= kolaboranti s nacisty , milion zlodějů osvč= legalizace švarcsystému= tunelu daní a důchodového fondu, to není normální, to že podnikatelští zloději v čr osvč nezaplatí ani 50 % sociálního a zdravotního pojištění a ostatní lidé to musí tza ně zaplatit , prolhaná manipulativní čt propaganda fašistického zla usa a eu důkazy http://www.novarepublika.cz/2017/09/prohlubujici-se-nespolehlivost-ceske.html

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa