Pobodaná Češka v Hurghadě je účetní Lenka. V nemocnici si poleží týden

Autor: Jakub Veinlich - 
15. 7. 2017
19:20

Češka, kterou pobodal útočník při dovolené v egyptské Hurghadě, je šestatřicetiletá účetní Lenka z Rakovnicka. Redakce Blesk.cz zná její plnou identitu, kterou jí potvrdilo několik zdrojů. Lékaři u ní potvrdili několik bodnořezných ran. Zranění jsou podle české velvyslankyně v Egyptě Veroniky Kuchyňové Šmigolové středně těžká. Podle vyjádření bratra zraněné to byl pro rodinu šok.

„Lékaři považují zranění za středně těžká až lehčí,“ řekla česká velvyslankyně Veronika Kuchyňová Šmigolová Blesk.cz. Účetní Lenka (36) má podle diplomatky několik bodnořezných ran na noze a na zádech. „Nejsou nijak hluboké ani ohrožující na životě,“ dodala zástupkyně České republiky v Egyptě.

Zraněná Češka bude v káhirské nemocnici po útoku zřejmě týden:

Video Krvavý útok v Egyptě: Mrtvé Němky a zraněná Češka - Twitter, Reuters a Hudba: Streets of Cairo, Studio Fontána, spol. s r.o.
720p 360p

„Byl to pro celou naši rodinu obrovský šok. Jinak si představte, jak by bylo asi vám, kdyby se to stalo někomu z vaší rodiny. Ty pocity ani nejdou popsat,“ uvedl pro Blesk.cz bratr zraněné turistky. „Co se týče úřadu, od rána jsme v přímém spojení s konzulem, který je přímo u ní, tudíž máme přímé informace. A myslím, že z jejich strany dělají vše, co je v jejich silách, za což jim patří veliký dík. Momentálně doufáme, že bude samozřejmě možný co nejdřívější návrat zpět k nám, k celé rodině a neustále na ni myslíme,“ dodal.

Češku v sobotu kolem 13. hodiny českého času přepravil do Káhiry z letoviska Hurghada záchranářský vrtulník. Zraněná rodačka z Prahy se dnes měla přitom vrátit domů – na Rakovnicko, kde žije i se svým synem a partnerem. Ti se za ní přesunuli autem. Podle Kuchyňové dnes syn i přítel matku navštívili.

„Partner a syn přijeli z Hurghady s kolegou z ambasády automobilem do Káhiry a jeli za ní rovnou do nemocnice. Tam s ní chvíli pobyli a v současné době jsou na cestě na ambasádu,“ popsala velvyslankyně. Oba budou zatím bydlet na ambasádě. Jestli odletí domů všichni tři, zatím není jasné.

Týden v káhirské nemocnici

Zraněná Češka bude v nemocnici minimálně sedm dní. Domů na Rakovnicko se chce podle velvyslankyně ale vrátit co nejdřív. „Pokud já vím, (lékaři) předpokládají dobu hospitalizace přibližně týden,“ dodala Kuchyňová, podle které Lenka s rodinou, lékaři i zástupci velvyslanectví plně komunikuje a to plynulou angličtinou. „Předpokládám, že (návrat) bude hradit její zdravotní pojišťovna a cestovní kancelář je připravena uhradit letenky rodinným příslušníkům, kteří jsou s ní,“ řekla Blesk.cz Kuchyňová.

Lenka se s rodinou měla vrátit z Egypta tuto sobotu. Na dovolenou do Hurghady přiletěla minulou neděli.

V egyptské Hurghadě byla po pátečním útoku zpřísněna bezpečnostní opatření. Policejní hlídky jsou kolem hotelů i na silnicích. Útočník nožem zabil dvě Němky a zranil čtyři ženy, mezi nimiž je i Lenka. Podle zatím neověřených zpráv, o nichž informovala agentura DPA, udržoval prostřednictvím internetu kontakty s radikály z organizace Islámský stát ISIS. Také útočník byl k výslechu převezen do Káhiry.

Vše o útoku v Hurghadě čtěte zde

Doporučujeme
montevideo ( 16. července 2017 17:07 )

Doporučuj si, co chceš. Tobě doporučuji dovolenou v Sýrii, Afganistánu nebo Iráku. Určitě bude ještě levnější než v Egyptě. S ultra all inclusive !

verprag ( 16. července 2017 15:53 )

Také ne do Francie,Španělska,USA...!Tuhle jel v ČR nějakej magor v protisměru na dálnici. Doporučení nikdy nejezdit po dálnici!Taxikář v Praze okradl cizinku. Doporučení pro cizince nejezdit do Prahy! A tak by jsme mohli podle "montevideo" pokračovat...

rentierskej ( 16. července 2017 15:14 )

rentierskej ( 16. července 2017 15:09 )

stačí se zamyslet, jaké kursy by vypsaly sázkové kanceláře, na pravděpodob. útok v paříži, londýně a samotném egyptě. a hned bude jasné, o čem montevideo píše, že?

rentierskej ( 16. července 2017 15:05 )

neotravujte s ní a ZVYKEJTE SI! byla JEN pobodaná, blbé, ale "nic moc." příště budou i mrtví a ZASE se bulvár "bude divit?!" kdo jede dobrovolně do egypta, si vlastně smrt zaslouží! do takové pr/de/le bych nejel ani zadarmo!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa