O útoku v letovisku, kam mají namířeno, se čeští cestující dozvěděli pár hodin před odletem. Přesto se rozhodli do letoviska odcestovat. Většina z nich měla zájezd s cestovními kancelářemi Exim Tours a Blue Style. První letadlo s Čechy odlétalo v 0:50, druhé hned za ním v 1:00.

Terminály se začaly plnit už dvě hodiny před odletem, kdy se pasažéři řadili k odbavovacím přepážkám. Blesk sledoval, jestli si na poslední chvíli přímo na letišti někdo let nerozmyslí. Ale nakonec všichni, kteří na Ruzyni dorazili, odletěli.

Podívejte se na video z odletu Čechů:

Video
délka: 01:32

Češi do Hurghady letí i po útoku na turisty. Odradit se nenechali Blesk - Karel Kopáček

Obavy a strach

Někteří se útoku navzdory na dovolenou těšili, další přiznávali obavy. „Je to šílená událost. Přemýšlela jsem o tom, jestli let zrušit, ale jede nás sedm, ta dovolená stála plno peněz, tak teď to nemůžeme už jen tak ukončit. Pokusíme si i tak dovolenou užít,“ řekla Blesku seniorka Libuše Javorská (72) z Horoměřic.

Další turisté se zase řídí heslem, že co se má stát, to se stane. „My věříme na osud. Je to sice nepříjemná událost, ale může se to odehrát kdekoliv. Snad se nám nic podobného nestane,“ podělil se o své pocity Roman Pech (55) z Drnku na Kladensku.

Podívejte se na útok v Egyptě:

Video
délka: 00:41

Krvavý útok v Egyptě: Mrtvé Němky a zraněná Češka Twitter, Reuters a Hudba: Streets of Cairo, Studio Fontána, spol. s r.o.

„Není se čeho bát, může se to stát kdekoli“

Najdou se dokonce i tací, kteří si z tragické události nic nedělají. „My se nebojíme vůbec, není se čeho bát. Může se to stát přeci kdekoliv, nejde to takhle brát,“ uvedli partneři Jana Sedláčková (24) a Radek Šolc (27) z Ostravy. Nebojí se ani rodina Stýblových. „My si z toho nic neděláme. Lítáme tam už 18 let,“ řekli.

Vše o útoku v Hurghadě čtěte zde

Fotogalerie
22 fotografií