Z rozhovoru plyne zřetelné nadšení Kajínka z rozhodnutí prezidenta. Téměř na každou otázku odpovídá tím, že se těší na svobodu. „Nejde to vypovědět slovy. Jsem nadšený! Ale zatím jsem stále ve vězení. Pořád je to neuvěřitelné,“ řekl deníku.

Jako první po propuštění chce jet domů. „Těším se na svobodu, to obsahuje úplně všechno. Na normální, klidný život na svobodě,“ odpověděl na dotaz, na co se nejvíc těší. O své bezpečí na svobodě se prý neobává. Stejně tak změn, které se za posledních 23 let udály. Zatím nemá jasno, kde bude žít a pracovat, ale těší se na soukromí.

O co šlo v případu Kajínek:
Video
délka: 05:34

Případ Kajínek přehledně: Vražda, útěk, doživotí a milost od Zemana Blesk TV

Řekl také, že trvá na své nevině. Nikoho prý nezastřelil a neví ani, kdo to udělal. Miloš Zeman už dříve hovořil o tom, že zvažuje udělení milosti Kajínkovi. Přitom při nástupu do funkce sliboval, že bude milostmi šetřit, žádnou neudělí vězni, který se dopustil vážného trestného činu, a poskytne je jen z humanitárních důvodů lidem se závažným onemocněním.

Ještě před oznámením milosti pro Kajínka navštívila vězně v cele první dáma Ivana Zemanová. Politici napříč spektrem nejsou z rozhodnutí prezidenta nadšeni a hovoří o tom, že jde ze strany Hradu o snahu zastřít jiné palčivé kauzy. Unie státních zástupců ve čtvrtek uvedla, že doufá, „že prezident Zeman bude v případě dalších vícenásobných vrahů při využívání svých pravomocí zdrženlivější“.

Video
délka: 04:00
1080p 720p 480p 360p 240p

Robert Pelikán o milosti pro Kajínka Zuzana Štíchová, Jan Jedlička

Podívejte se na archivní fotky z případu Kajínek:
Fotogalerie
18 fotografií