Připravte si nervy: Na D1 budou v létě opravovat i 9 úseků najednou

Autor: ČTK,Mii - 
11. 5. 2017
15:20

Na dálnici D1 by se letos mohlo o letních prázdninách opravovat až devět úseků najednou. Problematickým ale zůstává úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde práce komplikuje odvolání ekologického sdružení Děti Země. Avizovaný konec modernizace D1 v roce 2020 by však měl být dodržen. Při čtvrteční prohlídce opravované dálnice na Benešovsku to novinářům řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). 

„Musím konstatovat, že na D1 se opakuje stav, který je jednoznačný – v okamžiku, kdy získáváme stavební povolení, tak se nám Děti Země odvolají, zpochybní nám všechny posudky a tím pádem s velkou radostí celou tu stavbu posouvají o půl roku nebo o rok,“ uvedl Ťok. To se podle něj stalo i nyní a na jednom úseku D1 je problém se získáním stavebního povolení.

Celá oprava dálnice mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělena do úseků, které se opravují postupně. K plynulosti a bezpečnosti dopravy na opravovaných místech dálnice podle Ťoka přispělo úsekové měření rychlosti. Za překročení osmdesátikilometrové povolené rychlosti řidiči dostávají pokuty.

„Ředitelství silnic a dálnic dokončuje soutěž na další měření, měli bychom rádi osazených pět úseků v tomto roce, kde se bude měřit,“ řekl ministr.

Každodenní realita na dálnici D1 u Brna. Opravy a nehody:
Video Dálnice D1 u Brna - Zdeněk Matyáš
360p 240p

Doporučujeme
agfor ( 11. května 2017 16:36 )

Aspoň lidi uvidí za co je stát několikrát okrádá na daních - daně a dálniční známky.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa