Novinářům problém popsal na pátečním briefingu ve Sněmovně řekl předseda pracovní skupiny Sdružení místních samospráv (SMS) a starosta Kamýka nad Vltavou Petr Halada.

Zákon o vodách stanoví, že v aktivní zóně záplavových území se kromě jiného nesmí zřizovat tábory, kempy a jiná dočasná ubytovací zařízení. Halada uvedl, že problém vzniká v souvislosti s vytyčováním těchto aktivních zón. Problém by podle něj vyřešila změna zákona.

„Určitě by se měl změnit ten paragraf 67 odstavec 2, kde by v tom paragrafu měla být možnost konat ty letní stanové tábory, které tam budou pouze po dobu letních prázdnin,“ řekl.

Halada poznamenal, že nebezpečí v době bleskových povodní může hrozit kdekoli. „Nám se stalo, že tábor byl vyplaven a v žádné aktivní zóně nejsme a museli jsme evakuovat děti,“ řekl.

Sdružení nyní proto ve spolupráci se senátorkou Miluší Horskou, ministerstvy i Českou radou dětí a mládeže pracuje na tom, aby jak tento problém vyřešit. „A aby se v těchto lokalitách letní tábory, pokud se konají dlouhodobě a řadu, mohly nadále konat,“ dodal. Je podle něj zbytečné je rušit.

VIDEO: Na jakých věcech můžete ušetřit, pokud posíláte dítě do přírody?

Video
délka: 02:25
720p 480p 360p 240p

Na jaké výbavě do přírody lze v případě dítěte ušetřit? maš, wall

Fotogalerie
6 fotografií