Autobusáci na Ústecku jdou do stávky. Lidi nesvezou na Mezinárodní den žen

Autor: ČTK,kal - 
23. 2. 2017
15:40

Stávka řidičů v linkové autobusové dopravě kvůli mzdám se definitivně uskuteční v Ústeckém kraji 8. března, tedy na Mezinárodní den žen. Připojí se k ní 514 šoférů, kteří zajišťují provoz linkových autobusů na 80 procentech území kraje. Za odboráře podniku BusLine to řekl Jiří Kuchynka.

Odboráři na severu Čech se tedy rozhodli, že nebudou čekat, jak dopadne ultimátum, které daly ve středu dopravní odbory kvůli mzdám řidičů autobusů vládě, krajům a zaměstnavatelům. Ultimátum vyprší 15. března, poté jsou dopravní odbory připraveny vyhlásit stávku.

Doporučujeme
zdenek43 ( 23. února 2017 17:05 )

Staronový hejtman ČSSD v Jihočeském kraji Jiří Zimola se přiklání k názoru, že by mohl zůstat Bohuslav Sobotka v čele vlády, zatímco strana by si zvolila jiného předsedu. Sobotka tento nápad označil za nesmysl s tím, že ČSSD musí být silná. „Premiér Sobotka je nejlepším volebním manažerem politické firmy pana Babiše.“ Ostrými slovy na adresu premiéra a předsedy ČSSD nešetří některé místní organizace v republice, které žádají, aby rezignoval na post šéfa strany. „Sociální demokracie se musí rozejít s neomarxistickou touhou měnit společnost, která o to nestojí,“ vzkazují například z Brna. Sociální demokraté, kteří vyjadřují veřejně svůj nesouhlas s Bohuslavem Sobotkou, očekávají, že delegáti na nadcházejícím sjezdu předsedu dobře vyberou. Pátek 10. březen 2017 ČSSD na sjezdu v Brně rozhodne, zda Sobotka zůstane šéfem??

zdenek43 ( 23. února 2017 16:57 )

noooo, chce se psat KONECNE - - - uz si nechce KALET od soudruhu - pratel z CSSD na hlavu ......... viz. duchodci pridano 40 korun...atd. - a kdyz ani nesplni to co pred mesicem naslibovali ridicum...... jenomze ONO JE TO TROCHU JINAK,ZE ??????????? je to jenom vnitrostranicky B O J soudruhu-pratel z CSSD pred S J E Z D E M soudruhu-pratel z CSSD ++++Pátek 10. březen 2017 ČSSD na sjezdu v Brně rozhodne, zda Sobotka zůstane šéfem.++++ Výsledky nominací z krajských konferencí 21. ledna 2017 Níže naleznete výsledky nominací z probíhajících krajských konferencí. : předseda – Bohuslav Sobotka....v Olomouckém kraji++v Jihomoravském kraji++kraje Vysočina++v Plzeňském kraji++Libereckého kraje++Ve Středočesekém kraji++v Ústeckém kraji++v Praze++ Karlových Varech++ve Zlíně++v Hradci Králové++v Pardubicích ??? Na sobotní krajské konferenci v Jihočeském kraji byli do vedení strany nominováni: Jako první místopředseda byl navržen Jeroným Tejc a na posty místopředsedů Lenka Teska Arnoštová, Jan Birke, Petr Dolínek, Jan Hamáček a Lubomír Zaorálek.

sores ( 23. února 2017 16:46 )

Fandím jim, ať se nedají ! pracovat za takovou almužnu a zodpovídat za tolik cestujících!!! Lidi co dřepí v teple v kanceláři a politici co chrápou v kancelářích na poradách berou úžasné platy. Je to nepoměr.

moiaza ( 23. února 2017 16:29 )

Mi kapitalista vtlouká 27 let do hlavy, že den žen neexistuje. Prý existuje jen den matek, helovin, Santa Klaus a Valentýn. Tak jakepak že na MDŽ nebudou jezdit autobusy.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa