Zastupitel své vyjádření zveřejnil na parlamentnilisty.cz. „Je mi 17, jedu vlakem na dovolenou a mám chvíli času, tak napíšu tři udání. A hned jak budu moci, vstoupím k Zeleným,“ popsal činnost Jakuba Čecha Humplík. „Nechtěl bych, aby takové hobby měly v jeho věku moje děti. Václav Klaus ho nazval Morozovem, já o něm mluvím jako o "svazáčkovi", tedy kádru SSM,“ dodal.

Jakub Čech vyjádření zastupitele okomentoval stručně na svém Facebooku. „Po Klausovi mladším i hvězda pražské ODS Humplík! Kdo přijde příště? Profesor Klaus? Paní Udženija? Nebo samotná Jana Nečasová?,“ uvedl.

Právě Václav Klaus mladší aktivistu kritizoval v minulosti. Přirovnal jej mimo jiné k Pavlu Morozovi - hrdinovi komunistického režimu. „Tento mladý člověk již toho velmi mnoho v životě dokázal. Udal asi 4 lidi. Možná víc,“ prohlásil o Čechovi Klaus ml. „Je to od něho (Klause ml.) politická proklamace, jak vnímá to, když někdo poukazuje na špatnou správu věcí veřejných. Hned ho vnímá jako udavače,“ řekl pro Aktuálně.cz Čech.

Jakub Čech je mladý aktivista, který se proslavil hlavně bojem s úředníky ve svém rodném městě Prostějov. Při vymáhání informací často narážel na to, že není plnoletý. Proto podal návrh na přiznání svéprávnosti a soud mu v únoru vyhověl.

Fotogalerie
8 fotografií