Do Kiskova paláce vnikl „narušitel“. Ukázal občanku a utekl policii

Autor: ČTK,deb - 
1. 2. 2017
18:14

Slovenským policistům v pondělí uprchl muž, který vnikl na nádvoří prezidentského paláce v centru Bratislavy. Podezřelého ve středu zadrželi kriminalisté. V průběhu necelého roku jde o třetí známý bezpečnostní incident, který se týká sídla hlavy slovenského státu Andreje Kisky.

Mluvčí prezidenta Roman Krpelan sdělil, že muž v pondělí dopoledne přeskočil plot u prezidentského paláce. Zadržela ho ochranka, která přivolala policejní hlídku. Při příchodu hlídky se muž dal na útěk, opět přeskočil plot, dostal se na veřejné prostranství a uprchl. Muž podle portálu Pluska před útěkem spolupracoval s ochrankou, které předložil občanský průkaz. Portál s odvoláním na vyjádření ministerstva vnitra napsal, že policisté ho zadrželi v Popradu.

Nejde o první incident svého druhu. Loni v červnu se pětatřicetiletému českému občanovi podařilo vniknout přímo do prezidentského paláce. Ochranka ho nezadržela navzdory tomu, že se spustil alarm, a muž z budovy odešel. Později ho zadrželi policisté. V reakci na tento případ rezignoval ředitel úřadu, který na Slovensku zajišťuje například ochranu politiků a vybraných budov. Minulý rok v červenci pak ochranka zadržela občana Srbska, který přelezl plot prezidentského paláce.

Doporučujeme
1912 ( 2. února 2017 08:49 )

proamerický posluhovač a agent !!

flesch2z ( 1. února 2017 23:23 )

U nás vozí na hrad eskort ve vládních autech a za Kiskou skáčou přes plot zadarmo. Má to někdo štěstí.

pruxas ( 1. února 2017 18:27 )

MĚL TO VYHODIT DO POVĚTŘÍ !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud