Identitu sázejícího Sazka tají, uvedla jen, že si pro astronomických 201 252 720 korun přijel muž středního věku, a to jen devět dní před vypršením lhůty na vyzvednutí výhry. Do té doby se ale podle společnosti na převzetí peněz pečlivě připravoval.

„Výherce působil velice klidným dojmem a bylo zřejmé, že je perfektně připravený. V sídle Sazky hovořil pouze s jedním zaměstnancem, kterému předložil čísla pěti různých bankovních účtů. U čísla konta byla navíc vždy uvedena přesná částka, jaká má být poslána. Bližší informace o tom, jak s penězi dále naloží, nechtěl muž specifikovat, pouze uvedl, že má promyšlenou investiční strategii,“ řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Peníze výherci přijdou nejpozději do 60 dnů, tedy začátkem prosince. S prázdnou ale neodcházel. „Na místě využil možnosti odnést si v hotovosti 270 tisíc korun,“ dodal mluvčí.

V České republice padla vyšší loterijní výhra jen dvakrát. Před třemi lety si manželský pár z Chrudimska odnesl ve Sportce bezmála 400 milionů korun. Absolutním rekordmanem je pak šťastlivec z Pardubického kraje, který ve hře Eurojackpot získal 2,466 miliardy korun.

„Bylo by skvělé po roce přivítat do klubu miliardářů dalšího Čecha. Právě tento pátek opět hrajeme o téměř 2,5 miliardy korun, tedy nejvyšší možnou sumu, jakou Eurojackpot nabízí,“ dodává Friedmann.

Víte, kdo je nový český multimilionář? Napište nám tip@blesk.cz.