Tejc chce odhalit tváře dětských vrahů. Které zabijáky zákon dosud chrání?

 • Autor: Zuzana Štíchová - 
  23. 4. 2016
  05:50

  Skupina poslanců v čele s Jeronýmem Tejcem (ČSSD) dokončuje návrh zákona, který by zpřísnil trestání dětských vrahů. Kromě vyšších trestů by měl vyřešit také problematickou anonymitu vrahů, kde na jedné straně stojí možnost znovu se začlenit do společnosti, na druhé bezpečí pachatelova okolí. Připomeňte si případy, kdy jména a obličeje pachatelů znalo jen minimum lidí.

 • 1.Kmetiněves, 2004

  Asi neznámějším případem je třináctiletý vrah z Kmetiněvsi. Robin na Nový rok 2004 zavraždil a znásilnil svoji stejně starou kamarádku Báru. Až devět měsíců po vraždě ho usvědčily testy DNA. Přátelé o něm poté, co opustil ústav, říkali, že by neměl chodit mezi lidi.

   

  Dnes má 24- nebo 25letý muž se změněnou identitou čistý trestní rejstřík. Respektive měl, dokud si nezačal ilegálně přivydělávat. Odsouzen byl později za loupežné přepadení. Do té doby jeho tvář ani jméno téměř nikdo neznal. Podle Tejcova návrhu by mohl být tvrdě potrestán a anonymitu by jistou neměl.

  Vrah z Kmetiněvsi byl v roce 2014 odsouzen na 3 roky za loupežné přepadení.Vrah z Kmetiněvsi byl v roce 2014 odsouzen na 3 roky za loupežné přepadení. | 

 • 2.Chlumec nad Cidlinou, 2013

  Stejně tak se nikdy oficiálně nezveřejnilo jméno a obličej čtrnáctiletého Matěje, který v Chlumci nad Cidlinou zavraždil svou adoptivní matku (50). Policii sám zavolal a tvrdil, že matku už mrtvou našel a že se stala obětí dvou maskovaných mužů. Vše se odehrálo v řadovém domku v březnu 2013. Ve škole byl za průšviháře, vynikal ale ve fotbale. Do rodiny přišel, když mu byl jeden rok.

  Soud poslal čtrnáctiletého vraha z Chlumce na čtyři roky do ústavu.Soud poslal čtrnáctiletého vraha z Chlumce na čtyři roky do ústavu. | 

 • 3.Hanušovice, 2004

  Čtrnáctiletý školák podřezal svého spolužáka v Hanušovicích na Šumpersku v říjnu 2004. Tělo třináctiletého chlapce se našlo nedaleko tamního kulturního centra. Chlapec měl po těle bodné rány a podřezaný krk. K vraždě se přiznal jeho kamarád. Policisté ho zadrželi ještě v den vraždy. Měl u sebe i zbraň. Byl umístěn do psychiatrické léčebny.

   

  "Krev mu stříkala z krku. Bylo to hrozné. Snažil jsem se mu pomoct, ale bohužel, zachránit se ho nepodařilo," vylíčil otřesný zážitek svědek události Radek Suchodol.

  Zakryté tělo třináctiletého chlapce - zabil ho jeho spolužák a kamarád na místě, kam údajně školáci chodili kouřit.Zakryté tělo třináctiletého chlapce - zabil ho jeho spolužák a kamarád na místě, kam údajně školáci chodili kouřit. | 

 • 4.Pardubice, 2015

  Přísnějšího zacházení by se ale podle poslanců mělo dostat i mladistvým, tedy dětem od 15 do 18 let. Ty zatím dostávají u soudů poloviční trest s maximem 10 let. Tejc by chtěl zvýšení na 15. Vyšší trest by tak dostaly například dva 17letí mladíci, kteří loni v prosinci v Pardubicích na autobusovém nádraží umučili pro zábavu bezdomovce. Kdyby byli zletilí, hrozilo by jim doživotí. Skončili s trestem 7,5 roku.

  Nezletilí chlapci už znají trest za ubití bezdomovce. Tresty potvrdil odvolací soud.Nezletilí chlapci už znají trest za ubití bezdomovce. Tresty potvrdil odvolací soud. | 

 • 5.Praha-Letňany, 2015

  Podobně by soud mohl zpřísnit rozsudek také v případu trojice dívek, které se podílely stejnou měrou na vraždě otce přítele jedné z nich. Důchodce ubodaly a vraždu chtěly maskovat plynem. Požár naštěstí nevznikl.


  Jen jedné z dívek bylo v době vraždy 18 let, ta vyfasovala 15 let vězení. Zbylé dvě mladistvé vražedkyně si od soudu odnesly trest 7,5 roku.

  Tři dívky policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení.Tři dívky policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení. | 

Doporučujeme
petrmetr ( 23. dubna 2016 16:06 )

taky mas takového s..pratka doma ze ti dela dobře když vraždí?fandíš malym vrahům co ?? rasmussen

petrmetr ( 23. dubna 2016 15:31 )

kofila o tom veseni jsem napsal já

kofila ( 23. dubna 2016 13:47 )

Trest smrti u nás není, není tedy řeč o věšení. Ale co navrhuješ s třináctiletým vrahem? Takový tvor se podle mně nezastaví před ničím ať je mu třináct nebo víc. Občas vzpomenu na Barborku z Kmetiněvsi, kterou ve třinácti znásilnil a zavraždil spolužák. Takový by se měl volně pohybovat na svobodě ???? I když on už se zřejmě volně pohybuje. Kdy to udělá znova???

petrmetr ( 23. dubna 2016 08:18 )

taky mas takového s..pratka doma ze ti dela dobře když vraždí?fandíš malym vrahům co ??

petrmetr ( 23. dubna 2016 08:14 )

nebo si je vezmi domů rasmussen jo veset a zavírat ty z..--- m---R . ..y A RODICE TAKY CO SI MYSLIŠ ŽE Z TECH DEBILKŮ VYROSTE??? VYVRAŽDI PAK CELOU RODINU NĚKOMU

Zobrazit celou diskusi
Další videa