Ikea stahuje nebezpečné podstavce lamp Gothem. Probíjí v nich proud

Autor: ČTK, sou - 
17. 3. 2016
07:55

Švédský nábytkářský řetězec Ikea stahuje podstavce lamp Gothem kvůli nebezpečí úrazu proudem. V některých podstavcích byly poškozené kabely, žádný úraz ale zatím podle ní hlášen nebyl. Ikea žádá zákazníky, aby podstavce vrátili v obchodních domech firmy, peníze dostanou zpět.

„V několika případech se v lampách našly poškozené kabely. Ty mohou způsobit elektrickou vodivost kovového těla lampy, a hrozí nebezpečí úrazu,“ sdělila mluvčí řetězce v Česku Zdeňka Pecková. 

Ikea dosud nedostala od zákazníků žádné hlášení o úrazu v souvislosti s podstavci. „Dva zákazníci a jeden pracovník obchodního domu Ikea však uvedli, že cítili slabý elektrický proud,“ doplnila mluvčí. Řetězec prosí zákazníky, aby podstavce přestali používat a raději je vrátili i v případě, že lampa funguje.

Zastavení prodeje se vztahuje na všechny tři modely Gothemu – podstavec stolní lampy ve dvou různých výškách a podstavec stojací lampy. Lidé dostanou zpátky peníze i bez účtenky. S případnými dotazy se mohou obrátit na zákaznickou linku řetězce 234 567 890. Lampy GOTHEM se prodávaly na všech trzích IKEA od října 2015.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
joudajoudovy ( 17. března 2016 08:26 )

hlavne, ze tupci jsou IN, kdyz nakupuji v ikea. na zapade jsou tyto prodejny pouze pro socky. neznam zbozi, ktere by bylo stahnuto z prodeje u kika, sconto, asko ci jysk. za roky je ikeacky seznam zavadneho zbozi velmi dlouhy, a to i u detskeho zbozi. vse se vyrabi v cine, rumunsku, ukrajine. na zbozi je marze 300%, a kdyz probihaji slevy od 20-70%, stale se dobre vydelava.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa