„Jde už o druhé zlevnění plynu v letošním roce. K 1. lednu jsme o šest procent zlevnili plyn pro domácnosti, které jím topí, a o 13 procent těm, kteří na plynu vaří,“ řekl dnes Chalupský.

Ceny elektřiny a plynu na trhu klesají dlouhodobě. Například cena plynu na Pražské energetické burze pro rok 2017 se v současnosti pohybuje kolem 14 eur (zhruba 380 korun) za MWh. Před rokem přitom stála kolem 22 eur (zhruba 600 korun).

RWE není jediným dodavatelem, který kvůli nízkým cenám komodit na velkoobchodních trzích přistupuje ke zlevňování. Už od března zlevnily například Moravské naftové doly. Plyn v základním ceníku zlevnily o sedm procent, elektřinu pak o pět.

Distributoři cenu plynu zlevňují poté, co deník Blesk zveřejnil, že někteří z nich si k ceně přidávají marži až 140 procent. Redakci Blesku vzápětí zaplavily desítky čtenářských dopisů s fakturami, které ukazovaly, jak předražený plyn odebírají.

Skupina RWE v ČR zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro 1,7 milionu zákazníků. Kromě plynových zásobníků provozuje 64 tisíc kilometrů distribučních sítí a vyrábí teplo a elektřinu v 28 provozech.

Fotogalerie
3 fotografie