Vozidlo je určeno k převozům pacientů, záchranářů, hasičů, policistů a dalších odborníků při živelních pohromách, katastrofách atd. Samozřejmě je možné ho využít ve spolupráci s hasičským záchranným sborem při vyprošťování,“ řekl Blesk.cz šéf Trans Hospital Bořek Bulíček. Sanitka se tak dostane například do hluboké rokle, kam se běžná vozidla ani vrtulník nedostanou.

Sanitka nahradila vozidlo menšího typu BVP 202, a to i přesto, že umělo v podstatě totéž, co současná menší verze vozidla. „Nevýhodou bylo, že mělo gumové pásy a nemělo pancíř, což ho znevýhodňovalo například při velkých požárech nebo výbuších,“ vysvětlil Bulíček.

Projeďte se s Blesk.cz obojživelnou sanitkou:

Video
délka: 01:29
1080p 720p 480p 360p 240p

Projeďte se obojživelnou sanitkou! Blesk TV

Sanitka uveze celkem 3 ležící pacienty nebo 2 ležící a 4 sedící. „Má úžasné jízdní vlastnosti a dokáže jet rychlostí až 80 kilometrů za hodinu,“ uvedl Bulíček. Rekonstrukce původně vojenského BVP AMB S trvala asi tři měsíce a stála několik desítek tisíc korun.

Celá souprava byla pořízena za peníze získané z prodeje předešlé soupravy Tatra 815 a Volvo BV 202 a ne z dotací, protože žádné nedostáváme, a ani z peněz daňových poplatníků,“ zdůraznil Bulíček.

Fotogalerie
7 fotografií