Ikonický bazén hotelu Thermal je bez vody. Ve Varech tuší zlé časy a prodej

Autor: mor,kle - 
14. 1. 2016
14:50

Jeden ze symbolů Karlových Varů, festivalový hotel Thermal, přišel o svou chloubu. Venkovní bazén s jedinečnou termální vodou nechalo vedení hotelu vypustit, bazén nebude možné bez opravy za 150 milionů korun otevřít.

Ekonomická situace karlovarského hotelu Thermal není dobrá. Vedení svádí finanční propad i na ztrátový bazén, který dokonce chtělo loni prodat. Bazén je podle nich navíc v dezolátním stavu, a tak vodu za desítky tisíc z něj vypustilo do kanálu.

„Bazén není možné otevřít. Aktuálně vedení hotelu nemá prostředky, odhadované na zhruba 150 milionů korun, aby ho opravilo,“ tvrdí člen představenstva Thermal-F Adam Vojtěch.

„Kombinace vody a mrazu může být pro bazén poslední ranou. Led roztrhá kachličky,“ říká Jiří Mika, který v minulosti pomáhal bazén udržovat.

Venkovní bazén včetně vyhlídkové restaurace byl postaven na skále nad hotelem v 70. letech minulého století. Bazén je 50 metrů dlouhý a 16 metrů široký. Jeho hloubka se pohybuje od 1 do 4,5 metru.

Festivalový hotel a jeho vypuštěný bazén:

Doporučujeme
nbcz ( 14. ledna 2016 18:29 )

Umí, ještě před prodejem to naoko nechají zdevastovat ekonomicky i fyzicky tak, aby prodejní cena byla obhajitelná směšnost. Ještě, když byl bazén v chodu, tak bylo vstupné směšně nízké, zřejmě se už připravovala "ekonomická" sebevražda, pak se několik let napuštěný bazén uzavřel pro veřejnost, což byla ekonomická poslední rána, aby se mohlo argumentovat, že příjmy nejsou žádné a jen výdaje. Nyní se to vypustí, nechá se opadat pár dlaždiček a nějaký spřátelený znalec udělá několikamilionový odhad oprav, což bude argument pro to, aby se někomu prodal bazén v slušném stavu na lukrativním místě za pár drobných. Myslím si, že ten, kdo podniká kroky ve znehodnocování bazénu, si bazén přihraje sám sobě nebo za to bude mít hezky zaplaceno. Tady se nevydělávají peníze za dobré hospodaření, ale za "dobré" ničení.

funebrak ( 14. ledna 2016 18:19 )

Za vším hledej Babiše.

pride1 ( 14. ledna 2016 16:53 )

Zaměstnanci hotelu už psali na všechny možné strany, že chtějí odvoání ředitele, jenže nikdo je neposlouchá.Peníze na opravy hotelu se čerpají ze státní kasy a nejlukrativnější prostory hotelu se pronajímají za "pakatel".Viz Noční bar, kde pronajímatel má celoživotní žně a prostory před hotelem, kde stojí dřevěné budky, nad tím už Varáci úplně zlomili hůl.

zadnice ( 14. ledna 2016 16:17 )

Umějí "politici" něco jiného než prodat???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa