Kaufland a Globus končí s Včelpem! Jurečka slibuje více kontrol a méně dotací

Autor: Barbora Kabátová - 
18. 12. 2015
06:29

Vrátí se Včelpo a Český svaz včelařů po kauze antibiotických medů k tomu, co měly dělat od začátku? Tedy k podpoře českých včelařů? Slibují, že ano. Co jiného také zbývá…

Supermarkety, ve kterých Státní zemědělská potravinářská inspekce objevila nejvíce šarží antibiotických medů, nechtějí už se Včelpem nic mít. „Se společností Včelpo jsme přerušili spolupráci a tohoto dodavatele jsme kompletně vyřadili z našeho sortimentu,“ řekla Blesku Pavla Hobíková z Globusu s tím, že zákazníci mohou výrobky vrátit v kterémkoli z hypermarketů.

Stejný postoj zaujal i Kaufland. „S uvedenou společností jsme zcela přerušili obchodní vztah. V rámci dané legislativy stále řešíme nastalé problémy,“ říká Michael Šperl. Podle bývalého předsedy ČSV Karla Brücklera se nyní svaz bude věnovat podpoře včelařů a českého medu.

Na dotaz Blesku, zda to neměli dělat již od začátku, lakonicky sdělil: „Tehdy byla jiná obchodní strategie.“ Jaká, to už neprozradil.

Ministr zemědělství Marian Jurečka už dříve upozornil, že poctivé včelaře omezovat nechce. Dotace se ale krátit budou. A med se snad konečně začne hlídat. „S dozorovými orgány SVS a SZPI jsme se dohodli, že ještě posílíme kontroly a budeme dělat vyšší procento odběru vzorků, ať už u výrobců, což spadá pod kompetenci SVS, nebo u prodejců, na které dohlíží SZPI,“ řekl Blesku Jurečka.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
honza54.. ( 18. prosince 2015 16:19 )

tak je to správně. nakupujte sr.ačky z Ukrajiny, Turecka Číny, Urugvaje a podobných lokalit

akublender ( 18. prosince 2015 16:04 )

To je zase fraška, místo pozavírání celého Včelstva do kriminálu se udělá bububu a podvodníci budou dál zaplavovat trh odpadem. A ještě dostanou dotace.

tgbg ( 18. prosince 2015 11:53 )

 Tak je to správné, tak to má být. Zato komouši nás krmili jedovatým odpadem, který nikdo nekontroloval pořád dokola.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa