Němci si stěžují Českým drahám. Lokomotiva od Škody nesmí na jejich koleje

Autor: ČTK,mts - 
29. 10. 2015
07:50

Německé dráhy zaslaly Českým drahám dopis, ve kterém si stěžují na zpoždění dodávky vagonů pro trať mezi Hamburkem, Berlínem a Prahou. A také na zvolenou lokomotivu, které chybí povolení pro vjezd na tamní koleje. Informovaly o tom Lidové noviny. Tuzemský dopravce dosáhl pětiletého prodloužení spolupráce s Deutsche Bahn na lince do Hamburku loni. Součástí dohody bylo i vylepšení vlaků, zakázku na jejich modernizaci získala šumperská Pars nova ze skupiny Škoda Transportation.

„Bohužel vidíme, že projekt repasování vagonů se společností Pars je značně zpožděný. To je způsobené problémy s technikou a kvalitou, které ještě nebyly vyřešeny,“ píší podle listu Němci Českým drahám a žádají informace o době, kdy bude celá záležitost vyřešena.

Smlouva mezi českým a německým dopravcem přitom začíná platit od nového jízdního řádu, tedy od prosince. Podle mluvčího Škody Transportation Michala Tobrmy ale firma své závazky vyplývající ze smlouvy s ČD naplnila.

Podle LN České dráhy začaly řešit věc už samy a zapojily se do jednání s německým poskytovatelem železniční infrastruktury DB Netz, aby včas získaly pro lokomotivy řady 380 vyrobené Škodou Transportation chybějící souhlas s přístupem na jejich síť.

Stroj má sice povolení od Spolkového drážního úřadu, ovšem v jeho rozhodnutí z 20. května stojí, že nesplňuje normy pro mezní zatížení kolejí. „Navzdory úspěšné homologaci u spolkového úřadu EBA nemůže být lokomotiva využitá k naší spolupráci z důvodu chybějícího schválení od DB Netz,“ popisují manažeři Wolfgang Weinhold a Stefan Daumüller v dopise.

Doporučujeme
zlymikes ( 31. října 2015 14:39 )

obyčejný konkurenční boj. Proč by měla na kolejích jezdit lokomotiva někoho jiného-

mandat ( 29. října 2015 09:18 )

Mistr to ma za par.Je totalne pretizen,Ivana ho jen honi do prace.To, ze ma po operaci,tak jeste neznamena, ze ma vyhrano.Tahne mu na 80.

Zobrazit celou diskusi
Další videa