Terezka je tři roky v bdělém kómatu. Probere se, věří maminka

Autor: jp,rc - 
9. 10. 2015
19:19

Víru neztrácí maminka Terezky Krušinové. Dvaadvacetiletá dívka z Dubence na Královédvorsku je už tři roky v bdělém bezvědomí, do něhož se dostala po prudkém nárazu do stromu. Dívka má otevřené oči, ale nemluví, má svůj vnitřní svět.

Maminka věří, že se jednoho dne probere. Tereza Krušinová upadla po prudkém nárazu auta do stromu do bdělého kómatu. Ve svém vnitřním světě žije už tři roky. Její maminka se vzdala práce kuchařky a den co den se stará o dívčinu hygienu, výživu, pravidelně s ní cvičí a vypráví jí, ukazuje jí různé věci, pouští oblíbenou hudbu a sleduje její reakce.

„Někdy vrčí, brouká si, a když na ni zavolám nebo zaklepu, přestane se dívat mimo a začne sledovat. Někdy i hýbe rukama. Určitě o mně ví, poznává mě. Podle mě vše vnímá,“ popsala maminka Vladimíra (44) deníku Aha!.

„Hodně mě drží příběhy lidí v kómatu, o kterých jsem četla nebo slyšela, že se i po letech probrali. Jinak bych se z toho zbláznila,“ přiznala žena deníku Aha!.

Terezka absolvovala různé druhy léčby. Ztrápená maminka se obrátila i na léčitele a největší naději však nyní vkládá do léčby v hyperbarické komoře, v níž už dívka byla dvakrát, ale potřebovala by mnohem častěji. Rodina ale nemá dostatek peněz.

„Jeden pobyt v komoře stojí asi 1700 korun a účinek se dostavuje asi tak u sté,“ řekla matka postižené keramičky deníku Aha!.

Doporučujeme
petrmetr ( 11. října 2015 11:58 )

bere důchod a určitě příspěvek na péči víc jak 10.000 kč protože je ležák tak ten příspěvek je na léčbu matko!!!!

petrmetr ( 11. října 2015 08:00 )

jako to je pravda proč na léčbu nedají a nezaplatí jim to ti pochybni miliardáři??? na umelou hubu svoji gumovy panne má prachy i na umelou w a.ginu ...

mrdounberlusconi ( 10. října 2015 15:01 )

at ji da babic

mrdounberlusconi ( 10. října 2015 13:48 )

ty si fakt idiot vis co je pecovatelske?? to není duchod ty t ...c.h.uraku

liskabystrouska ( 10. října 2015 12:30 )

prosím Vás nepíše se o důchodu ale o příspěvku na péči na který má určitě nárok je to asi 12000kč!victor1

Zobrazit celou diskusi
Další videa