Modrý úplněk na fotkách: Magický měsíc uhranul čtenáře Blesk.cz i fotografy z různých koutů Země

Autor: rc - 
1. 8. 2015
13:02

Magický modrý měsíc vyšel na oblohu z pátku na sobotu a lidé vyrazili s foťáky do ulic, aby si tento jedinečný útvar zvěčnili. Nejen čtenáři Blesk.cz, ale lidé z různých koutů planety zuřivě fotili tuhle nebeskou podívanou. A tady jsou výsledky.

Modrý úplněk přilákal do ulic a hvězdáren, anebo alespoň k pohledu z oken, balkonů či teras, mnoho lidí, kteří se kochali krásou páteční noci a magický měsíc si fotografovali.

Na obloze se objevil jedinečný útvar, který v dohledné době jen tak nespatříte. Jednalo se o druhý úplněk v měsíci, který se objevuje jednou za zhruba dva a půl roku. Na další si tak budeme muset počkat do roku 2018.

Poprvé v červenci měsíc zcela dorostl do úplného tvaru 2. července a z páteční noci na dnešní tak dorostl podruhé. Této noci jsou proto přikládány magické vlivy, název "modrý měsíc" však nesouvisí s astronomií, ale se starým názvoslovím amerických osadníků a zemědělců. 

Podívejte se, jak unikátní měsíc zářil nad sochou Svobody v New Yorku nebo nad mořem v Řecku. Čtenářka Blesk.cz pak poslala snímek i z daleké exotiky. "Posílám modrý úplněk z Havaje. Nemůžu spát pro časový posun, nebo možná kvůli úplňku," vzkázala z místa Kihei na Havajských ostrovech.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
junkiexl ( 1. srpna 2015 15:14 )

Jaky modry? Blesiku, nech se prohlednout hla... zda nejsi barvoslepy.

leeloo ( 1. srpna 2015 13:56 )

Proberte se a nepodlehejte autosugesci, pojem modry mesic je jenom obrazne oznaceni, zadny modry mesic nebyl, jenom obycejny uplnek, akorat jeden navic za cervenec... Kdyby vam rekli, ze tam na nem bude videt krava, tak zacnou chodit do redakce fotky s kravou

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa