Hazard ve Studénce pokračuje: Den po fatální nehodě se po přejezdu stále jezdilo na červenou!

Autor: shp - 
24. 7. 2015
10:29

Výstražné zařízení hlasitě řinčí, červená jasně bliká, ale řidiči na železničním přejezdu hazardují dál. A to na stejném místě, kde došlo k fatální nehodě, která si vyžádala tři lidské životy a 18 zranění. Na přejezdu ve Studénce se ale přesto na červenou jezdí dál, ukázala reportáž České televize.

Traktor s přívěsem ani osobní combi vůz výstražné značení nezastavilo. Řidiči obou vozidel ho nemohli přehlédnout. Riskovali a na poslední chvíli železniční přejezd ve Studénce přejeli. Stihli to těsně, než se spustily závory.

Video bylo přitom pořízené ve čtvrtek, tedy pouhý den poté, co se na přejezdu srazil rychlovlak Pendolino s náklaďákem, ze kterého utekl jeho polský řidič. Děsivé tragédii poté už nešlo zabránit.

Po nárazu vláčel rychlík trosky náklaďáku ještě několik set metrů před sebou. Nehoda si vyžádala tři lidské životy. Jeden člověk zemřel při nehodě, dalšího přivolaní záchranáři nedokázali oživit.

Třetí oběť zemřela včera v nemocnici. Z 18 zraněných jsou navíc tři v kritickém stavu. Polského řidiče policie po nehodě zadržela. Za obecné ohrožení mu hrozí tři až deset let vězení. Při výslechu neprojevil žádné známky zdrcení...

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
satriani ( 24. července 2015 14:24 )

Tak tedy lze pouze doporučit nejezdit přes tento přejezd pendolínem

vlajo ( 24. července 2015 13:58 )

Reportáž dělala ČT a podle zákona musí být SPZ zaretušovaná.

dfghjk ( 24. července 2015 13:03 )

Vždyť se podívej na ty posery z blesku, maj to schválně rozmazaný, aby se SPZ nedala přečíst. Jim nejde o to řešit problém, ale jen žvanit a na blbcích kteří jim to žerou, vydělávat. Prů sery jsou jejich chleba, podílet se na jejich odstraňování, to by byli sami proti sobě.

dfghjk ( 24. července 2015 12:58 )

Neptej se tak blbě, musej dělat běžné silniční kontroly, mě loni kontrolovali dvanáctkrát. To se mi za totality, na té samé silnici, životě nestalo.

b.r.s.a ( 24. července 2015 12:28 )

Dnes přede mnou vjel na červenou a slyšitelné cinkání taky jeden řidič.Bylo to v Březhradě u HK ,kde byla taky velice velká havárka s autobusem,je tam i pomník. Na chlápka jsem houkla ,absolutně nereagoval. Divím se a ptám PROČ ??????? to policajti pokud možno hned nesbíraj. Odebrat řidičák a tučnou pokutu.Někde mají kamery , tak není o čem , někde se holt občas musí postavit a stačí jen koukat !!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa