Vydírání? Rath tlačí na svého soudce touto fotkou u piva | Blesk.cz

Vydírání? Rath tlačí na svého soudce touto fotkou u piva

Spor Davida Ratha se soudcem Pacovským graduje, exposlanec se neštítí tasit i fotky ze soukromí.
Autor: bru - 
22. 7. 2015
12:30

Už ve čtvrtek se bývalý poslanec a hejtman David Rath dozví, jaký trest ho čeká kvůli údajné korupční kauze. V průběhu procesu si několikrát stěžoval na soudce Roberta Pacovského, který tento případ řeší. Se stížností Rath neuspěl ani u ústavního soudu. Dalo se tedy čekat, že soudce exposlanec zmíní i ve své závěrečné řeči – Pacovský asi ale netušil, co přesně na něj Rath vytáhne...

.David Rath se snaží, jak jen může, aby všechny přesvědčil, že celá údajně korupční kauza je vlastně úplně jinak. V závěrečné řeči tak mluvil i o odposleších a taky o tom, že šlo jen o žvanění nad lahví vína, které nelze brát vážně.

Pak se ale rovnou pustil přímo do soudce s náznakem, že mu z hlediska účinku alkoholu jistě porozumí. „Koneckonců, na internetu koluje fotka, jak spíte po nějakém flámu,“ řekl v závěrečné řeči David Rath předsedovi trestního senátu Robertovi Pacovskému.

Přímo do soudní síně pak snímek přinesla asistentka Rathova advokáta. Fotku, na které soudce poklimbává u piva, zveřejnil jako první portál Česká justice, a to v plné verzi, tak, jak ji Rath soudci ukázal.

David Rath tlačí na soudce kvůli této fotce, kde Pacovský klimbá u piva.David Rath tlačí na soudce kvůli této fotce, kde Pacovský klimbá u piva. | 

Rathův soudce o pivní fotce: Ať si každý udělá názor sám

Vaše výroky jsou vůči soudu nyní krajně neuctivé, a pokud se budou opakovat, dostanete pořádkovou pokutu,“ reagoval na celou situaci soudce Pacovský.

Ani poté, co se snímek objevil v médiích, nechce soudce poskytnout komentář. "Pan předseda senátu se od začátku řízení ke kauze nevyjadřuje. Co se týče fotografie, krajský soud ji nijak komentovat nebude, ať si každý udělá názor sám," řekla Blesku mluvčí soudu Zuzana Steinerová.

Rozsudek nad bývalým poslancem a středočeským hejtmanem Davidem Rathem padne 23. července ve 13:00. Rozhodnutí bude nepravomocné a bývalý politik se bude moci v případě odsouzení odvolat k vrchnímu soudu.

Rathovi hrozí až 12 let vězení, žalobce Petr Jirát navrhl nejméně devět let a propadnutí majetku. Rath obžalobu odmítá a kauzu považuje za politický proces.

Obžaloba Ratha viní z podílu na ovlivňování veřejných zakázek ve Středočeském kraji v době, kdy byl hejtmanem. Tendry financované zčásti Evropskou unií měly prý předem vybraného vítěze, což údajně provázela korupce. Společně s Rathem čelí obžalobě podnikatelka Lucia Novanská, také její advokátka požaduje pro svou klientku osvobození.

Doporučujeme
borka30 ( 22. července 2015 22:31 )

No a co? Není to jedno.

tomik007 ( 22. července 2015 21:51 )

Vsadim boty ze KAMJDU je jedna z tech Ratovych manzelek - podle vseho ta osklivejsi. 

dokola ( 22. července 2015 21:12 )

Ráth je socanský to máš pravdu, ale pak je tu dlouhý zástup ODSáckých a Topáckých gaunerů a zlodějů!

dokola ( 22. července 2015 21:09 )

Ráth je šmejd a nic jiného než pořádný flastr nezaslouží. Ty jeho trapné výstupy, jsou jen ukázkou toho, za jaké nadlidi se někteří politici považují. Je jen škoda, že tak jako Ráth nestojí před soudem další politici a jejich kmotři, co tady 25 let bezostyšně kradou, podvádějí a korumpují.

ganzanie ( 22. července 2015 19:19 )

no to je idiot kamjdu,zapomněl se ohlédnout za sebe..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa