Vrchní soud se bude zabývat napadením zpěváka Hrůzy: Bude se před ním zodpovídat dvacetiletý Patrik K.

Autor: ČTK - 
24. 6. 2015
07:13

Olomoucký vrchní soud se dnes bude zabývat loňským napadením zpěváka Michala Hrůzy ve Stodolní ulici v Ostravě. Před odvolacím soudem se kvůli němu bude zodpovídat dvacetiletý Patrik K., který zpěváka podle obžaloby uhodil pěstí. Hrůza utrpěl po incidentu vážné poranění hlavy. Krajský soud mladíka poslal na tři roky do vězení, všechny strany se odvolaly. V případě dalšího účastníka konfliktu, Nikolase Agoratsiose, už nabyl uložený podmíněný trest právní moci. 

Po ráně Patrika K. zpěvák upadl a utrpěl vážné zranění hlavy. Podstoupil náročnou operaci a teprve letos na jaře začal zase vystupovat. Útočníkovi hrozilo vězení od 5 do 12 let. Obžalován byl totiž původně z vydírání, podle žalobce chtěl útokem Hrůzovi zabránit, aby zavolal policii. Podle krajského soudu se to ale nepotvrdilo, právní kvalifikaci tedy zmírnil. Potrestán byl za těžké ublížení na zdraví se sazbou tři roky až deset let. Podle rozhodnutí krajského soudu má Patrik K. navíc zaplatit zpěvákovi téměř 500 000 korun jako odškodnění za bolest a uhradit pojišťovně náklady na léčbu. 

Útočníkův bratranec Nikolas Agoratsios, další účastník konfliktu, dostal roční podmínku s odkladem na 2,5 roku. Po tuto dobu mu soud zakázal pít alkohol. Proti tomuto rozhodnutí se obě strany na místě vzdaly práva na odvolání.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa