Šokující zprávy z tbiliské zoo: Lidé ani zvířata nemuseli zemřít!

Autor: sou - 
18. 6. 2015
18:55

Čeští chovatelé pomáhají po ničivé povodni zvládnout situaci v tbiliské zoo a díky nim se do Česka dostává spoustu informací. Proč uprchl bílý tygr, který včera vraždil v centru gruzínské metropole? Navíc se ukazuje, že k celé tragédii nemuselo vůbec dojít.

Gruzínská zahrada je postavena mezi frekventovanou silnicí a městskou zástavbou. Navíc je z velké části ve svahu a pozemky mají jen 8 hektarů, což je podle odborníků na zoo nedostačující. Jen pro vaši představu ta pražská se rozkládá na 60 hektarech a z toho je 50 hektarů použito na expozice.

Je to zoologická postavená ještě za dob Sovětského svazu. Postavená na špatném místě, ve špatném terénu a na nedostačujícím pozemku,“ řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Vedení se podle něj snažilo všemocně o obnovu a rekonstrukci. Stále to byla ale zoo, ve které hrálo hlavní slovo beton, mříže a malé výběhy.

Snaha o přesun tbiliské zoo ale ztroskotala na financích. Kdyby se vedení podařilo sehnat peníze, nemuseli zemřít ani lidé, ani zvířata, zoo by totiž stála na jiném místě. Nyní se snad podaří najít vhodný pozemek, na kterém vyroste nová chlouba gruzínské metropole.

Tygr musel o život bojovat v uzavřené kleci

Petr Velenský našel vysvětlení, jak asi mohl bílý tygr utéct z klece, která je zavřená i shora. „Jeho únik z klece se zdá být vysvětlen pohledem na strop. Tygra tam vynesla voda, neuvěřitelnou silou roztáhl stropní mříže a protáhl se úzkou škvírou,“ odhaduje Velenský. Lidé se zoo soucítí, svůj hněv naopak obrací k jednání armády.

Ta po záplavách obsadila zahradu a chovatele z ní vykázala. Podle dostupných informací zabila i zvířata, která se nemohla pohybovat nebo od nich nehrozilo žádné nebezpečí. Měl mezi nimi být i maskot zoologické zahrady – ochočený bílý lev nebo lví mláďata. Podle českých chovatelů ze střetu s armádou pramení nejistota o počtu zabitých zvířat. Podle všeho by měl chybět ještě jeden tygr.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
moiaza ( 18. června 2015 23:13 )

Starý patriarcha jasně řekl, že za útěk zvířat můžou komunisté. Bělobrádek by tvrdil totéž.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa