V Olomouci havarovalo ultralehké letadlo: Pilot přežil pád z 20 metrů

Autor: ČTK, ljš - 
11. 6. 2015
13:29

Na letišti v Olomouci dnes krátce před polednem havarovalo jednomístné ultralehké letadlo. Pilot byl při pádu z dvacetimetrové výšky zraněn, záchranná služba ho převezla na vyšetření do nemocnice. Letadlo havarovalo zřejmě kvůli technické závadě. Škoda činí 300 000 korun.

"Policisté po příjezdu na místo zjistili, že jeden ze zájemců o koupi letadla prováděl zkušební let, při kterém však s největší pravděpodobností došlo k technické závadě, a letadlo se i s pilotem zřítilo přibližně z 20 metrů," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Na místě nehody zasahovala záchranná služba i hasiči, kteří udělali protipožární opatření. "Podle prvotních informací došlo k lehkému zranění pilota. Byl odvezen z místa nehody k ošetření do nemocnice," uvedla Štrbáková.

Příčiny letecké nehody nyní na letišti v Olomouci-Neředíně vyšetřují policisté. "Na objasnění příčin a okolností pádu letadla budeme spolupracovat s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," dodala mluvčí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa