Mladík se pokusil o útěk od soudu: Policistům ale neuprchl

Mladík se pokusil o útěk od soudu: Policistům ale neuprchl. (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
5. 6. 2015
07:53

Čtyřiadvacetiletý muž obviněný z loupeže a dalších trestných činů se ve čtvrtek pokusil utéct z budovy náchodského soudu, který rozhodl o jeho vzetí do vazby. Mladíkovi v útěku zabránili policisté, kteří ho k soudu přivedli, a členové justiční stráže, sdělila dnes ČTK mluvčí náchodské policie.

Poté, co soudkyně rozhodla o umístění muže do vazby, požádal o přerušení jednání, aby mohl odejít na toaletu. „Při návratu z toalety se v blízkosti vstupních dveří pokusil o útěk z budovy soudu. Nestihl však udělat ani krok navíc a policisté s justiční stráží ho za použití donucovacích prostředků, hmatů a chvatů sebeobrany zpacifikovali,“ uvedla mluvčí. Pak policisté muže převezli do hradecké vazební věznice. 

Z budovy náchodského soudu v roce 2002 úspěšně uprchl muž obviněný z podvodu. Při odchodu z jednací síně odstrčil policistu, proběhl přízemím budovy a vyskočil otevřeným oknem ven. Dopadnout se ho podařilo v lednu 2003, ve stejném roce ho soud poslal na 12,5 roku do vězení. 

 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa