Dům na Zlínsku zachvátily plameny: Škody je za šest milionů | Blesk.cz

Dům na Zlínsku zachvátily plameny: Škody je za šest milionů

Autor: ČTK - 
25. 5. 2015
08:13

Hasiči se v noci na pondělí potýkali s rozsáhlým požárem v obci Hvozdná na Zlínsku. Plameny zničily dvě osobní vozidla i dřevěný přístřešek, pod kterým byla zaparkovaná. Oheň poškodil i rodinný dům. Způsobená škoda byla odhadnuta na šest milionů korun, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. 

Požár byl hlášen krátce pod druhé hodině ranní. Vyžádal si nasazení čtyř jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. „Po příjezdu bylo zjištěno, že požár zcela zničil dvě osobní vozidla a dřevěný přístřešek, pod kterým byla zaparkována. Plameny se také rozšířily do interiéru garáže rodinného domu a na jeho střešní a podkrovní konstrukce,“ popsal požár Netopil. 

Hasiči dostali požár pod kontrolu asi po dvaceti minutách zásahu a zabránili tak jeho rozšíření na další části rodinného domu. „Po likvidaci plamenů provedli hasiči částečné odstranění střešní krytiny domu, dohašení skrytých ložisek hoření a odvětrání objektu. Šest minut po čtvrté hodině byla velitelem zásahu ohlášena likvidace požáru,“ doplnil Netopil. 

Hasičům se podle něj podařilo zachránit další majetek asi za dva miliony korun. Příčinu vzniku rozsáhlého požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie. Dopoledne bude průzkum požářiště pokračovat, a to i za pomoci psa vycvičeného na vyhledávání přítomnosti hořlavých kapalin.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa