České děti jsou plné jedů! Hrozí jim rakovina a neplodnost

Ilustrační foto
Autor: ljš - 
6. 5. 2015
10:39

Ještě ani nechodí do školy a už jim hrozí obrovské zdravotní problémy! Podle Státního zdravotního ústavu mají čeští předškoláci v ledvinách extrémně vysoké hodnoty kadmia, což je silně jedovatý těžký kov, který způsobuje řídnutí kostí, neplodnost a především spouští rakovinné bujení.

„Týdenní zátěž kadmiem je u českých dětí od čtyř do šesti roků výrazně vyšší, než je doporučená tolerovatelná dávka definovaná Evropským úřadem pro potraviny. V období let 2012 až 2013 představovala až 227 procent této stanovené hodnoty,“ varuje ústav ve své zprávě.

Nebezpečný jed se dětem do těla dostává dvěma způsoby: vdechováním a konzumací potravin.

Čtvrtina předškoláků v Česku žije v domácnosti s kuřákem, což způsobuje až pětkrát horší toxikologické výsledky. Takoví rodiče nebo příbuzní by proto měli kouřit zcela mimo prostory obývané dětmi. Rizikové jsou také průmyslové oblasti se špatným ovzduším, jako například Ostravsko.

Jed je také obsažený v celé řadě zemědělských plodin. Do těch se dostává z půdy kontaminované toxickými hnojivy a průmyslovou produkcí. Obsažen je zejména v bramborách, obilovinách nebo zelenině. Vůbec nejhorší jsou potom vnitřnosti staršího skotu, ty ústav v několika zamořených oblastech (například v Moravskoslezském kraji) zabavuje, aby se vůbec ke konzumentům nemohly dostat.

Ti mohou jen těžko poznat, které potraviny jsou bezpečné, a musí tak spoléhat na kontroly. Podle vědců by také pomohlo, kdyby zemědělci půdu vápnili. „Dřív se to běžně dělalo, dnes se na to zapomíná. Když je půda zásaditá, tak se kadmium alespoň nepohybuje směrem do rostlin,“ řekl serveru Aktuálně.cz Jiří Ruprich.

Kadmium a jeho účinky

Kadmium je silně jedovatý těžký kov, jeho užití v průmyslu se proto omezuje na minimum. Usazuje se zejména v ledvinách a játrech a vylučuje se jen velmi pozvolna a obtížně. Způsobuje rakovinu, chudokrevnost, neplodnost, řídnutí kostí a chronickou rýmu.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
pavel981 ( 7. května 2015 21:09 )

Omlouvám se, spletl jsem se v tobě. Pavel

pavel981 ( 6. května 2015 23:41 )

GANZANIE : Neznám tě, ale tvůj popis mateřství a skryté snahy být nejlepší máma je milý.... Asi nejsi Andersen a o to víc to chápu. Byť jsem chlap, celý svůj život řeším život a zdravý mých dcer. Na nobelovku to není, ale na diskusi určitě : kouření v dospívání a Těhotenství : ANO či NE ?

seyene ( 6. května 2015 21:05 )

No nevím, co je na chemtrails pravdy, ale každopádně jsem si všimla jedné věci - žiju ve Skandinávii, dopravních letadel tu lítá hodně, ale takové čáry, jako nechávají letadla nad ČR jsem si tu nikdy nevšimla. Hned tu zmizí. Děti tu nejsou skoro vůbec nemocné, opravdu mě to vždy vrtalo hlavou, jak je možné, že děti kamarádek v ČR jsou neustále týden doma a týden ve škole a znovu dokola, to tady neexistuje. Spousta dětí nemá třeba ani jeden den absenci za rok.

lenka5587 ( 6. května 2015 20:18 )

a taky rentgen, magnetická rezonance, CT a všechny tyhle sračky....

jaromir123 ( 6. května 2015 19:32 )

A musí se dětem cpát rohlíky, čokoláda, zmrzlina atd. ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa