Noční vlci už jsou v Česku! Plánují tu akce k výročí osvobození

Autor: ČTK - 
30. 4. 2015
12:43

Ruští motorkáři z kolony Noční vlci jsou prý v Česku - v Ostravě ve spolupráci s ruským konzulátem prý připravují akce v rámci oslav 70. výročí osvobození města. Rozhlasové stanici Govorit Moskva to dnes řekl organizátor kolony Andrej Bobrovskij. Sám zůstal v Moskvě, protože nemá schengenská víza. 

"Zůstal jsem v Moskvě, protože mně zrušili víza, pro mě to už skončilo," řekl Bobrovskij ruskému rozhlasu. "Část našich účastníků je v Ostravě, protože tam s (ruským) konzulátem plánujeme akce na počest 70. výročí osvobození města," prohlásil. Kolona podle něj pokračuje po předem naplánované trase. 

Cesta, která má vést přes Česko, Slovensko a Rakousko do Německa, vyvolává v zemích Evropské unie obavy a odpor. Ruští motorkáři, jejichž vůdce Alexandr Zaldostanov je na americkém sankčním seznamu, jsou často označováni na nacionalisty a násilníky, kteří se spoléhají na otevřeně deklarovanou podporu od ruského prezidenta Vladimira Putina. 

Ostrava výročí osvobození slaví dnes za účasti premiéra Bohuslava Sobotky. Mluvčí opavské radnice Roman Konečný dnes ČTK řekl, že ve středu dostal informaci o průjezdu dvou údajných "vlků" opavským regionem. Namířeno podle zpráv na Facebooku měli na ostravské oslavy k památníku v Hrabyni. 

Podle ruského bulvárního serveru LifeNews se části motocyklové kolony ruských Nočních vlků podařilo proniknout do Evropské unie přes Maďarsko. Zformovat kolonu prý chtějí v Bratislavě, a pak mají zamířit na dříve plánovanou trasu až do Berlína, kam hodlají dorazit 9. května. Slovensko případnému vjezdu motorkářů na své území bránit nebude. 

"Naši bikeři oficiálně vjeli do Evropské unie, aniž by porušili zákon," řekl ruském serveru motorkář Alexej Galickij, který je údajně v Budapešti. "Shromaždištěm je Bratislava, odkud budeme v cestě pokračovat po plánované trase," prohlásil. Akce prý proběhne "bez ohledu na cokoli". 

Jak se motorkáři do Maďarska dostali a kolik jich je, Galickij neuvedl. Mezi Maďarskem a Běloruskem, kam byli Noční vlci počátkem týdne od polské hranice vykázáni, leží Ukrajina, jejíž západní část není Rusku kvůli konfliktu na východě země přátelsky nakloněna. 

Slovensko neplánuje bránit vstupu ruských motorkářů. "Pokud mají schengenská víza, tak je na slovenské území musíme vpustit," řekl dnes ČTK Petar Lazarov z tiskového odboru slovenského ministerstva vnitra. Dodal, že policie bude jízdu motorkářů monitorovat, a pokud zaregistruje přestupky, bude jejich původce pokutovat. Detaily o dohledu policistů nad případným přejezdem skupiny Nočních vlků přes Slovensko Lazarov neuvedl.

Doporučujeme
kajenka52 ( 1. května 2015 11:12 )

veď oni sú doma ajv europe ale aj v azii. Anča tričko čo neznaješ dejepis hahahahah

kajenka52 ( 1. května 2015 11:10 )

to Anča tričko nikdy nepochopí Ona má rada genocídu, vraždenie, mučenie krvavého bratra zo zámoria

nbcz ( 1. května 2015 08:02 )

Pro EU Rusové nejsou nebezpečí, proto je snad provokuje, ale islamáckou verbež si sem dobrovolně tahá, aby měla zajištěno, že se hlavy řezat budou.

nbcz ( 1. května 2015 07:58 )

Zaorálek je tlachal, který toho spoustu namele ke všemu, ale vlastně neřekne nic.

krakonos500 ( 1. května 2015 07:52 )

Anka zase chlasta.Kdo pozval vojska VS do CSSR?A kdo byl clenem vs?Nebyt Ruska,tak tu ani nejsi!Amerika okupuje pul sveta a da nam co?Hoooouno.A vis co nam dodava Rusko,bobanku?

Zobrazit celou diskusi
Další videa