Mrtvý Bulhar se prokazoval falešnými doklady: Neznáte ho?

Autor: ČTK - 
23. 4. 2015
19:51

Policisté pátrají po totožnosti muže, který se v létě roku 2012 prokázal v jedné z pražských nemocnic několik dní před svou smrtí falešnými bulharskými doklady. Mužův podvod vyšel náhodou najevo až několik měsíců po jeho skonu, doklady znějící na stejné jméno totiž předložil cizinecké policii jiný Bulhar a policisté začali zjišťovat, proč je v evidenci veden jako mrtvý.

Policisté náhodou kontrolovali občana z Bulharka. Jenže muž měl být podle dokladů vedený jako zemřelý! "Teprve až rok uplynulý po kontrole tohoto cizince bylo bulharskou stranou potvrzeno, že se skutečně jedná o pravou totožnost kontrolovaného muže," uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková. 

"Předtím, než muž zemřel, se na falešné doklady stihl dopustit několika trestných činů, čímž pravého majitele totožnosti poškodil na jeho právech," vysvětlila mluvčí, proč se policie snaží zjistit totožnost mrtvého. Údajnou trestnou činnost nespecifikovala, uvedla ale, že případ řeší policisté, kteří se zabývají násilnou kriminalitou. 

Muž byl hospitalizován v červnu 2012, zemřel po několika dnech. Nemocniční personál nerozpoznal, že předložené doklady jsou zfalšované. Neměl proto pochybnosti o pacientově totožnosti a jeho tělo zpopelnil. Kriminalisté tak již nemohou odebrat biologické vzorky a jediným vodítkem k odhalení identity mrtvého zůstává jeho fotografie, kterou nyní policie zveřejnila. 

V osobních věcech zemřelého, jenž hovořil špatně česky s cizím přízvukem, policisté našli také snímky ženy a holčičky.

Pokud znáte muže nebo vyfotografovanou ženu a dívku, ozvěte se na tísňovou linku 158.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa