ČT šetří problematický obchod se sponzoringem

Ředitel České televize Petr Dvořák
Autor: ljš, ČTK - 
1. 4. 2015
07:44

Platili míň, než bylo fakturováno! Při podvodech se sponzoringem pořadů České televize prý soukromé firmy připravily stát o desítky milionů korun na daních. Případ prověřuje policie i sama televize.

Firmy zprostředkovávající sponzoring na ČT, tedy uvedení jmen firem před začátkem pořadu, vystavovaly podle Mladé fronty DNES klientům faktury na vyšší částky, než kolik samy za sponzoring televizi platily. Zákazníci zprostředkovatelů si uvedením vyšších nákladů snížili daňový základ a část peněz jim následně zprostředkovatel vrátil. Podle kriminalistů tak firmy na daních nezákonně ušetřily desítky milionů.

Obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek deníku řekl, že se televize stala obětí podvodu ze strany zprostředkovatelů sponzoringu. Generální ředitel ČT Petr Dvořák uvedl, že již zadal prověření věci.

Policie zmapovala řetězec společností, které se prý na daňových únicích podílely. Podle deníku prověřuje například společnost Praha Production podnikatele Martina Jansy, která pro ČT také v minulosti připravovala pořady.

Klienty pro Jansu údajně pomáhal získávat táborský podnikatel Filip Rožek, který se přátelí s bývalým finančním ředitelem ČT Františkem Lambertem. Jansa jakékoli nezákonné jednání popřel a Rožek na otázky k případu nechtěl odpovědět.

Doporučujeme
kobyla1 ( 6. dubna 2015 18:23 )

Obrazovku ČT a TV NOVA ovládlo "monstrum" Monika Mac Donagh tak, už to víme, aneb kdo vede hysterickou mediální štvanici proti Zemanovi) Google o Monice MDP 1. Bývalá studentská vůdkyně z r.1989, nyní pedagožka pražského centra New York University (protizemanovské červené karty rozdávala Šárka Kadlecová, bývalá zaměstnankyně Amerického velvyslanectví - jaká náhoda !). NYU je něco, jako byl dříve VUML, jen teď je to Havlismus. 2. Monika MDP je vdaná za Ira, Petra Mac Donagha. 3. Měla milenecký vztah s Lubomírem Zaorálkem a po jeho rozvodu s ním žila. Proto Zaorálek brojí proti Zemanovi ? 4. Její dcera Emma Smetana je moderátorka TV Nova (narodila se v Paříži, kde M.Pajerová žila se svým prvním manželem Smetanou). Emma Smetana žije s muzikantem a hercem izraelského původu Jordanem Haj em. 5. Sestrou Moniky Mac Donagh Pajerové, je "Biomasa" Kateřina Jacques (jméno má po francouzském exmanželovi Christianu Jacques). Jacques je partnerkou Martina Bursíka, předsedy strany Zelených a místopředsedy ODS Topolánkovy vlády. Porodila mu dceru Noemi. Bursík dříve žil s Monikou - nevlastní sestrou Jiřího Dien stbiera ml. Jiří Dienstbierst st. byl 4x ženatý, jeho třetí manželkou byla Květa Dienstbierová, bývalá manželka Ivana Havla. Ivan Havel je bratrem ex-prezidenta Václava Havla. Jiří Dienstbier ml. (protizemanovská klika v ČSSD) se narodil ve Washingtonu a je americ ký státní občan. Klan organizující hysterické mediální a červeno-kartičkové kampaně proti Zemanovi.

ivoadler ( 1. dubna 2015 18:53 )

Díky, teď jsem to pochopil. V podstatě je celej národ blbej až na santixkauze a pár jemu podobných. Koho volíš, veleduchu?

honza54.. ( 1. dubna 2015 13:52 )

zloději jsou všude. jen je nepodporovat. odhlasovat zrušení poplatku ČT a Českýmu rozhlasu

antiall ( 1. dubna 2015 12:52 )

 To jsem rád, že se to provalilo a teď který čistič to zamete? ?

gabreta ( 1. dubna 2015 12:20 )

Od stávky v ČT, kdy si honil politické body kdejakej blb, je ČT jeden velkej průser a v RpRTV má nepochopitelnou podporu! Teď je otázka, jestli bude někdo chtít a hlavně moci do toho zašťourat. Dost pochybuju, že se taková vůle najde v našem zkorumpovaném státě!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa