ČT šetří problematický obchod se sponzoringem

Autor: ljš,ČTK - 
1. 4. 2015
07:44

Platili míň, než bylo fakturováno! Při podvodech se sponzoringem pořadů České televize prý soukromé firmy připravily stát o desítky milionů korun na daních. Případ prověřuje policie i sama televize.

Firmy zprostředkovávající sponzoring na ČT, tedy uvedení jmen firem před začátkem pořadu, vystavovaly podle Mladé fronty DNES klientům faktury na vyšší částky, než kolik samy za sponzoring televizi platily. Zákazníci zprostředkovatelů si uvedením vyšších nákladů snížili daňový základ a část peněz jim následně zprostředkovatel vrátil. Podle kriminalistů tak firmy na daních nezákonně ušetřily desítky milionů.

Obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek deníku řekl, že se televize stala obětí podvodu ze strany zprostředkovatelů sponzoringu. Generální ředitel ČT Petr Dvořák uvedl, že již zadal prověření věci.

Policie zmapovala řetězec společností, které se prý na daňových únicích podílely. Podle deníku prověřuje například společnost Praha Production podnikatele Martina Jansy, která pro ČT také v minulosti připravovala pořady.

Klienty pro Jansu údajně pomáhal získávat táborský podnikatel Filip Rožek, který se přátelí s bývalým finančním ředitelem ČT Františkem Lambertem. Jansa jakékoli nezákonné jednání popřel a Rožek na otázky k případu nechtěl odpovědět.

Doporučujeme
kobyla1 ( 6. dubna 2015 18:23 )

Obrazovku ČT a TV NOVA ovládlo "monstrum" Monika Mac Donagh tak, už to víme, aneb kdo vede hysterickou mediální štvanici proti Zemanovi) Google o Monice MDP 1. Bývalá studentská vůdkyně z r.1989, nyní pedagožka pražského centra New York University (protizemanovské červené karty rozdávala Šárka Kadlecová, bývalá zaměstnankyně Amerického velvyslanectví - jaká náhoda !). NYU je něco, jako byl dříve VUML, jen teď je to Havlismus. 2. Monika MDP je vdaná za Ira, Petra Mac Donagha. 3. Měla milenecký vztah s Lubomírem Zaorálkem a po jeho rozvodu s ním žila. Proto Zaorálek brojí proti Zemanovi ? 4. Její dcera Emma Smetana je moderátorka TV Nova (narodila se v Paříži, kde M.Pajerová žila se svým prvním manželem Smetanou). Emma Smetana žije s muzikantem a hercem izraelského původu Jordanem Haj em. 5. Sestrou Moniky Mac Donagh Pajerové, je "Biomasa" Kateřina Jacques (jméno má po francouzském exmanželovi Christianu Jacques). Jacques je partnerkou Martina Bursíka, předsedy strany Zelených a místopředsedy ODS Topolánkovy vlády. Porodila mu dceru Noemi. Bursík dříve žil s Monikou - nevlastní sestrou Jiřího Dien stbiera ml. Jiří Dienstbierst st. byl 4x ženatý, jeho třetí manželkou byla Květa Dienstbierová, bývalá manželka Ivana Havla. Ivan Havel je bratrem ex-prezidenta Václava Havla. Jiří Dienstbier ml. (protizemanovská klika v ČSSD) se narodil ve Washingtonu a je americ ký státní občan. Klan organizující hysterické mediální a červeno-kartičkové kampaně proti Zemanovi.

ivoadler ( 1. dubna 2015 18:53 )

Díky, teď jsem to pochopil. V podstatě je celej národ blbej až na santixkauze a pár jemu podobných. Koho volíš, veleduchu?

santixkauz ( 1. dubna 2015 15:24 )

dej si ješte pák koleček dokola …možná se ti pak rozsvítí v hlavičce …aktivity zlodějské komoušistické mafie ODĚS jsou pro ČR ve svém důsledku nepoměrně horší než okupace Hitlerem nebo prašivými rusáky …jen za vlády zloděje Kopulánka a zloděje Prasečase bylo převlečnými komoušisty z řad ODĚS a TUPANI09 účelově "skrytě" povražděno na desetisíce lidí …převážně dřívějšího data narození

santixkauz ( 1. dubna 2015 15:17 )

lidé nejsou praví a leví …troubo, dokonce ani politické strany ve skutečnosti nejsou pravé a levé ani středové a pod. … je to jen zavedená tupá demagogie určena pro hlupáky bez schopnosti vlastního myšlení tobě podobní mameluci se stále nechají manipulovat touto zhovadilostí …ani se tomu nedivím, vás tupých ovcí, je nepoměrně více než chytrých beránků takže, jestli se ČT pod zlodějskou mafií ODĚS dosazeným Debilořákem hnula, tak jedině k buzíkům, zlodějnám a podvodů, není to tak dávno co zloději a velezrádci Vasilisi Klaunovi Pružiňskému dělali ve vysílání ČT "skrytou" reklamu na jeho sepsané charahtericstické sračky …a konečně ČT má být nezávislá a objektivní, tak je trochu úchylné, když by se měla kroutit jak vítr vane …odklon od teroristických zlodějských komoušistů tak není dílem zlodějských komoušistů z OĎES, ale čím dál více se posazující "slušnosti" (asi to není úplně optimální slovo, ale k pochopení stačí) v důsledku stařeckého vyhnívání komoušistů

honza54.. ( 1. dubna 2015 13:52 )

zloději jsou všude. jen je nepodporovat. odhlasovat zrušení poplatku ČT a Českýmu rozhlasu

Zobrazit celou diskusi
Další videa