Hynek Kmoníček by měl být novým velvyslancem v USA

Autor: ČTK, zrk - 
30. 3. 2015
22:20

Novým velvyslancem v USA by se měl stát ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. O jmenování prý bude v režimu tajné rozhodovat vláda. Kmoníček by měl vystřídat Petra Gandaloviče, který letos ve funkci končí.

Podle Kmoníčka jde o záležitost ministerstva zahraničních věcí a vlády. K nám na Hrad ještě nic nedošlo. A i potom by to bylo tajné," sdělil ČTK Kmoníček.

O jeho ambici stát se velvyslancem ve Spojených státech amerických se mluví dlouhodobě. Podle informací ČTK záleželo na rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, zda bude ochoten šéfa hradního zahraničního odboru ze současné funkce uvolnit.

Pražský hrad nechce záležitost komentovat. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK řekl, že Hrad záležitosti výběru velvyslanců zásadně nekomentuje. Zdůraznil, že podobné záležitosti vláda projednává v tajném režimu. Dodal, že do udělení takzvaného agrément nejsou jména konkretizována.

Kmoníček v minulosti působil jako velvyslanec Česka v Austrálii, byl také náměstkem Zemanova ministra zahraničí Jana Kavana a poté velvyslanec ČR při OSN a v Indii.

 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa