Letadlo Germanwings padalo už před čtyřmi měsíci: Pilot se dostal do vývrtky!

Autor: shp, ČTK - 
25. 3. 2015
12:30

Katastrofa letu 4U 9525, na jehož palubě zahynulo 150 lidí, není prvním pádem letadla nízkonákladových aerolinek Germanwings. K podobné situaci, avšak s dobrým koncem, došlo před čtyřmi měsíci při letu Airbusu A321 z Bilbaa do Mnichova. Pád letadla zvrátil pilot, který se při divokém manévru dostal do vývrtky, ze které se mu stroj podařilo vysvobodit.

K události došlo loni v listopadu. Na podobnost s aktuální tragédií poukázal web Spiegel Online. Příčinou pádu letadla bylo zamrznutí senzorů kontrolujících letovou výšku.

Senzory na trupu tehdy zamrzly a dodávaly špatná data o postavení stroje. Palubní počítač pak zahájil strmý sestup,“ napsal list. Byl to pilot, kdo zachránil cestující na palubě.

Situaci totiž správně vyhodnotil a vypnul autopilota. „Jen díky zkušenosti pilota nedošlo k nehodě, protože počítač vypnul a převzal kontrolu nad letadlem,“ pochválil pilota Spiegel Online.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa