Letadlo Germanwings padalo už před čtyřmi měsíci: Pilot se dostal do vývrtky!

Autor: shp,ČTK - 
25. 3. 2015
12:30

Katastrofa letu 4U 9525, na jehož palubě zahynulo 150 lidí, není prvním pádem letadla nízkonákladových aerolinek Germanwings. K podobné situaci, avšak s dobrým koncem, došlo před čtyřmi měsíci při letu Airbusu A321 z Bilbaa do Mnichova. Pád letadla zvrátil pilot, který se při divokém manévru dostal do vývrtky, ze které se mu stroj podařilo vysvobodit.

K události došlo loni v listopadu. Na podobnost s aktuální tragédií poukázal web Spiegel Online. Příčinou pádu letadla bylo zamrznutí senzorů kontrolujících letovou výšku.

Senzory na trupu tehdy zamrzly a dodávaly špatná data o postavení stroje. Palubní počítač pak zahájil strmý sestup,“ napsal list. Byl to pilot, kdo zachránil cestující na palubě.

Situaci totiž správně vyhodnotil a vypnul autopilota. „Jen díky zkušenosti pilota nedošlo k nehodě, protože počítač vypnul a převzal kontrolu nad letadlem,“ pochválil pilota Spiegel Online.

Doporučujeme
surfer ( 25. března 2015 13:20 )

 ty dnešní letadla jsou létající kompjutery, většinou přebírá všechno automat a pilot jenom čumí na blikající panel, spoléhá na automat a v nečekaných situacích neví, jak má reagovat.

zaharvi ( 25. března 2015 13:19 )

jak je vidět,tak je to dobrá značka letadel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa